IT Report IT Report
  • Hardware
  • Software
  • Služby
  • Redakce
Vyhledávání

Wavin Acaro PP SN 12– kanalizační systém i pro náročné realizace

Společnost Wavin Ekoplastik, největší český výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů, uvedla nové...

27.04.2015

Společnost Wavin Ekoplastik, největší český výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů, uvedla nové kanalizační potrubí Wavin Acaro PP SN 12. Předností systému, který je vyroben z polypropylenu, je mimořádná odolnost, maximální těsnost a životnost více než 100 let.

Potrubí Wavin Acaro PP SN 12 je určeno k odvádění splaškových a dešťových vod. S jeho pomocí lze vytvořit dlouhodobě spolehlivé systémy určené pro obecní kanalizaci, kanalizaci v soukromém objektu i průmyslový odtok odpadních vod. Jedná se o vyspělý systém trubek a tvarovek s mimořádně bezpečným vícebřitým těsněním odolným proti sklouznutí, které lze navíc snadno vyjmout za účelem čištění či výměny. Těsnění prokázalo testováním při extrémním zatížení nejvyšší možnou spolehlivost a vysokou těsnost až 5 bar, a proto je možné systém využít i v místech zdrojů pitné vody.

Systém je vyroben z polypropylenu s vysokým pevnostním modulem (PP-HM) a vyznačuje se kruhovou tuhostí SN 12, vysokou houževnatostí a podélnou tuhostí, čímž je předurčen pro použití v náročných podmínkách či v místech s velkým statickým či dynamickým zatížením. Díky velké tloušťce stěn a povrchu odolnému proti oděru je systém vhodný pro vysokotlaké čištění. Systém byl testován na tlak 200 bar. Vnitřní stěny trubek jsou velmi hladké a téměř̌ bez pórů, což pozitivně̌ ovlivňuje hydraulické vlastnosti, brání tvorbě̌ usazenin a podporuje samočisticí schopnost. Potrubí je nabízeno v dimenzích DN/OD 160-500 mm v délce až 6 m.

Kromě standardního značení potrubí na vnější straně nabízí systém Acaro PP SN 12 i značení na straně vnitřní, díky čemuž je možná a snadná identifikace Acaro PP SN 12 i po instalaci potrubí.

K výhodám potrubí Wavin Acaro PP SN 12 patří rozsáhlé možnosti použití, snadná montáž a spolehlivost provozu po dobu více než 100 let. Wavin Acaro PP SN 12 se ideálně hodí všude tam, kde je bezpečnost kanalizačního potrubí hlavní prioritou. Jde tedy jak o centra měst, tak o poddolovaná území či chráněné krajinné oblasti a ochranná pásma vodních zdrojů. Své místo najde i v horských oblastech či v zavodněných lokalitách.

Tagy:

Tiskové zprávywavinWavin Acaro PP SN 12Wavin Osma
Předchozí článek

Mobilní aplikace jsou vizitkou firem

Další článek

Společnost Y Soft zvolila pro podporu zahraniční expanze IFS Aplikace

Nejčtenější
Nová řada Philips Unite LED 3000 přináší dostupnější dvLED panely
22.08.2026
QNAP Qsirch přináší lokální AI modely pro vyhledávání na NAS
21.08.2026
Elektroenergetické datové centrum spustilo nový web a modernizovalo portál
20.08.2026

All Right Reserved!