Wavin Tempower pro tepelný komfort a úsporu nákladů

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, představila novinku v podobě stropních a nástěnných sálavých panelů Wavin Tempower, které slouží k efektivnímu a komfortnímu vytápění a chlazení rodinných i bytových domů. V kombinaci s inteligentním regulačním systémem navíc dokáží svým uživatelům uspořit až 40 % nákladů za topení a chlazení.

Vedle úsporného provozu patří k výhodám systému Tempower i absolutně tichý chod a nulový průvan. Panely totiž nevyužívají žádný ventilátor ani výústky, takže při topení či chlazení nevzniká nežádoucí proudění vzduchu ani hluk. Teplota teplonosné kapaliny je jen mírně vyšší, anebo v případě chlazení nižší než teplota místnosti, což podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, například geotermální energie pomocí tepelného čerpadla, které lze použít jak pro topení, tak i chlazení. Jako zdroj tepla lze využít i běžný kondenzační plynový kotel či elektrokotel, pro účely chlazení je pak ovšem potřeba připojit další zařízení, například klimatizační jednotku.

Jednoduchá montáž,
Systém Tempower se dodává na stavbu v podobě předmontovaných panelů, které jsou k dispozici ve více rozměrových variantách. Jednotlivé panely se zabudovávají přímo do stropní nebo stěnové konstrukce, montáž je tedy velmi rychlá a jednoduchá. „V současné době máme k dispozici celkem pět systémů, přičemž konkrétní volba vždy závisí na konstrukci stropů či stěn. Například v případě rodinného domu se sádrokartonovými stropy je ideální Tempower CD-4, pro velké budovy, které mají železobetonové stropy, se zase používá systém CW-90,“ říká Barbara Kotulánová, marketingová manažerka společnosti Wavin Czechia, s tím, že velký zájem výrobce očekává zejména ze strany drobných stavebníků, kteří v souvislosti s rostoucí cenou energií budou hledat ta nejúspornější řešení.


Úspory díky inteligentní regulaci
Stropní a stěnové sálavé systémy Tempower lze stejně jako standardní radiátory či podlahové topení propojit s inteligentním regulačním systémem Wavin Sentio, který díky integrované technologii umí jednotlivá zařízení zapínat ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba, a zajistit tak požadovanou teplotu a tepelný komfort v průběhu celého dne. Teplotu lze nastavit přímo na termostatu, nebo přes aplikaci pomocí PC nebo mobilního telefonu. Úspory nákladů za topení pak dosahují až 40 %.

Tags: