ARBES rozšiřuje své aktivity do oblasti ECM a BPM

V rámci svého strategického rozvoje rozšiřuje společnost ARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, své služby i do oblasti zpracování obsahu a automatizace obchodních procesů. Řešení ARBES ECM/BPM jsou postavena na vyspělé a osvědčené platformě EMC Documentum, která pro své vynikající vlastnosti a vysokou spolehlivost patří k vyhledávaným technologiím v bankovním i nebankovním světě.

Nejen finanční instituce, ale i komerční podniky a organizace veřejné správy dnes často řeší problémy se zpracováním a řízením informačních dokumentů a firemního obsahu. Protože komunikace se zákazníky se začíná posouvat z tištěné formy do formy elektronické, vznikají nové nároky na rychlost komunikace, ukládání všech zpráv, digitalizaci dokumentů, archivaci a obecně také zajištění přístupu k citlivým informacím jen pro autorizované osoby. „Nové řešení ARBES ECM usnadní transformaci dokumentů z formy tištěné do digitální, a to s maximální mírou vytěžení dat v tištěném originále. Součástí celého řešení je i archivace dat a přístup k dokumentům formou portálu, kde mohou uživatelé dle svých oprávnění vyhledávat dokumenty a pracovat s nimi, a to jak ze svých notebooků a PC, tak i z mobilních zařízení – tabletů a chytrých telefonů,“ přiblížil řešení Jan Denemark, který ve společnosti ARBES Technologies povede nově vznikající divizi ECM/BPM a očekává, že o řešení projeví nemalý zájem nejen stávající, ale i noví klienti.

Vyšší efektivitu fungování organizace nepřináší jen kvalitní řízení dokumentů a obsahu, ale i specializované softwarové nástroje pro podporu a řízení obchodních procesů. ARBES Technologies se v rámci svého řešení postaveného na platformě EMC Documentum zaměří především na automatizaci specifických procesů finančních institucí, jako je například schvalování úvěrů či vymáhání pohledávek, ale i na běžnou softwarovou podporu podnikových procesů v oblasti toku objednávek, faktur a podobně.

Prvním krokem pro nabídku řešení a služeb v oblasti ECM/BPM bylo uzavření partnerství se společností EMC, výrobcem platformy Documentum, kterou ARBES Technologies hodlá implementovat. „ARBES Technologies jsme vyhodnotili jako perspektivního partnera se silným ekonomickým zázemím, který díky své pozici úspěšného dodavatele pro finanční sektor jistě dosáhne svých obchodních cílů při nabídce služeb v oblasti ECM a BPM,“ uvedl Vladimír Váňa, Territory Manager společnosti EMC.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.