Kasa.cz: osobní odběry zboží vedou nad dopravou

Dle statistik předního českého internetového obchodu Kasa.cz poprvé v historii převládl osobní odběr zboží zakoupeného na internetu nad jiným způsobem dopravy. Zatímco v prvním pololetí roku 2011 činil osobní odběr nákupů na Kasa.cz průměrně 40 %, v prvním pololetí letošního roku již šlo o 55 %. Nejvíce zákazníci vyzvedávali své objednávky v kamenných prodejnách v měsících dubnu a červnu, kdy osobní odběry dosáhly 58 %.

Tyto údaje plně korespondují s aktuálními průzkumy chování zákazníků na internetu, ze kterých vyplývá, že si zákazník v 54 procentech zboží raději prohlédne osobně a v 16 procentech se dokonce na internetu nakupovat bojí. To byl důvod, proč Kasa.cz začala již v roce 2010 otevírat své velké kamenné prodejny Kasahouse, které se k dnešnímu dni nachází v Praze na Černém Mostě a v Čestlicích, v Brně a v Ostravě. Jejich popularitu potvrzuje skutečnost, že došlo po otevření k obrovskému nárůstu objednávek z dané lokality, a to v řádech stovek procent. V Brně se jednalo dokonce o třísetprocentní nárůst. Nejpopulárnější Kasahouse se nachází v Praze na Černém Mostě, kde zákazníci s oblibou využívají i tzv. Kasa Drive, díky němuž nemusí při vyzvednutí své objednávky ani vystoupit z auta. Stačí odeslat sms s číslem objednávky a zaměstnanci Kasahousu sami zboží přinesou a naloží do auta.

Hned po osobních odběrech patří k nejpopulárnějšímu způsobu dodání zboží spediční doprava, které v prvním pololetí letošního roku využilo 32 % zákazníků Kasa.cz.

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 11 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.