Dell AI Factory s technologií NVIDIA přináší firmám komplexní řešení umělé inteligence

Společnosti Dell Technologies a NVIDIA posilují svou strategickou spolupráci s cílem pomáhat podnikům se zaváděním technologií umělé inteligence (AI). Díky rozšíření portfolia řešení pro generativní umělou inteligenci (GenAI) společnosti Dell využívající technologie NVIDIA, včetně nového řešení Dell AI Factory s NVIDIA, mohou podniky bezpečně urychlit integraci svých dat, nástrojů umělé inteligence a místní infrastruktury a maximalizovat tak své investice do GenAI.

„Naši firemní zákazníci hledají snadný způsob, jak řešit své složité potřeby v oblasti umělé inteligence a rychle implementovat řešení – a to je přesně to, co jim Dell Technologies a NVIDIA nabízí,“ řekl Michael Dell, zakladatel a generální ředitel společnosti Dell Technologies. „Díky našemu společnému úsilí mohou podniky bezproblémově integrovat data pro své individuální potřeby a zefektivnit vývoj přizpůsobených modelů GenAI.“

„Továrny na umělou inteligenci (AI factory) jsou klíčové pro budování umělé inteligence v průmyslovém měřítku,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA. „Společnosti NVIDIA a Dell společně pomáhají podnikům vytvářet továrny na umělou inteligenci, které promění jejich vlastní data v mocné poznatky.“

Vysoce kvalitní výsledky z vysoce kvalitních dat

Novinky v komplexním portfoliu řešení pro generativní umělou inteligenci, které Dell přináší v úzké spolupráci se společností NVIDIA, pomáhají zákazníkům s pomocí umělé inteligence modernizovat podnikání, urychlit obchodní transformaci a zvýšit produktivitu.

 • Dell AI Factory s technologií NVIDIA je prvním a jediným komplexním řešením na trhu, které integruje výpočetní prostředky, úložiště, klientská zařízení, software a služby společnosti Dell s pokročilou infrastrukturou a sadou AI softwaru NVIDIA, to vše podporované vysokorychlostní síťovou strukturou. Je dodáváno společně se službami NVIDIA a Dell jako plně integrované řešení, které využívá výhody konstrukce na úrovni racku se striktním testováním a ověřováním. Představuje vysoce funkční řešení pro získávání cenných informací a poznatků z dostupných dat, speciálně navržené s ohledem na standardy zabezpečení a správy podnikových dat.

Dell AI Factory s technologií NVIDIA podporuje široké spektrum aplikací umělé inteligence a různé způsoby využití v průběhu celého životního cyklu GenAI, od tvorby a ladění modelů po obohacování dat a generování výstupů. Zákazníci mohou také využít profesionální podnikové služby, které pomáhají urychlit realizaci jejich strategie, přípravu dat a implementaci AI Factory, a získat tak širší možnosti využití schopností umělé inteligence v celém podniku. Dell AI Factory s technologií NVIDIA je k dispozici prostřednictvím tradičních kanálů a Dell APEX.

 • Společnost Dell Technologies bude spolupracovat se společností NVIDIA na uvedení kapalinou chlazené rackové architektury s vysokou hustotou založené na superčipu NVIDIA GB200 Grace Blackwell. Tyto systémy budou podporovat ekosystém nové generace a tvořit základ pro koncentraci výkonu u podnikových úloh umělé inteligence.
 • Servery Dell PowerEdge XE9680 budou podporovat nové modely grafických karet NVIDIA, včetně GPU NVIDIA HGX B200 Tensor Core, u nichž se očekává, že nabídnou až 25krát vyšší výkon inferencování umělé inteligence a nižší celkové náklady na vlastnictví. Servery Dell PowerEdge budou také podporovat grafické karty NVIDIA HGX B100 a NVIDIA HGX H200 Tensor Core.
 • Řešení Dell s technologií NVIDIA pro generativní umělou inteligenci – obohacování dat (RAG) nabízí předem ověřené komplexní řešení, které pomáhá urychlit zavedení podnikové umělé inteligence implementací a správou RAG. Toto řešení pomáhá zlepšit kvalitu modelu GenAI a zvýšit přesnost výsledků obohacováním LLM o nové datové sady, jako jsou proprietární firemní data a znalostní báze.
 • Řešení Dell s technologií NVIDIA pro generativní umělou inteligenci – učení modelů nabízí předem ověřené komplexní řešení pro zákazníky, kteří chtějí vytvářet své vlastní modely pro specifické potřeby.
 • Dell Data Lakehouse je otevřené moderní datové řešení, které je již celosvětově k dispozici a pomáhá objevovat, zpracovávat a analyzovat data na jednom místě v hybridních a multicloudových prostředích.
 • Dell PowerScale je první řešení ethernetového úložiště na světě ověřené na AI infrastruktuře NVIDIA DGX SuperPod, které zákazníkům pomáhá dosáhnout vyšší rychlosti a efektivity ukládání dat pro AI.

Profesionální služby společnosti Dell pro generativní umělou inteligenci (Dell Professional Services for GenAI) se rozšiřují a pomáhají zákazníkům integrovat, spravovat a zabezpečovat tato řešení a rychleji dosahovat obchodních výsledků. Implementační služby společnosti Dell nyní zahrnují možnosti dodání nového řešení RAG, učení modelů a Dell Data Lakehouse a novou službu zabezpečení dat GenAI, která zákazníkům pomáhá vyhodnotit a minimalizovat bezpečnostní rizika.

„Podniky rychle začínají experimentovat s umělou inteligencí, ale dosažení návratnosti investic není přímočaré. Na prvním místě stojí otázky suverenity dat, souladu s předpisy a kvality dat. Nové nabídky, jako jsou řešení pro generativní umělou inteligenci společností Dell s technologií NVIDIA – RAG, zjednodušují podnikům cestu ke GenAI, pomáhají zvyšovat důvěru a rozvíjet jejich vlastní důvěryhodné aplikace GenAI, které mohou mít značný obchodní dopad,“ říká Dave Vellante, hlavní analytik společnosti theCUBE Research. „Náš výzkum ukazuje, že se podniky obracejí na lídry v oboru, jako jsou právě Dell a NVIDIA, a hledají u nich odborné znalosti a služby v oblasti umělé inteligence, aby snížily rizika a dosáhly dřívější návratnosti investic.“

Dostupnost

 • Řešení Dell AI Factory s technologií NVIDIA je celosvětově k dispozici prostřednictvím tradičních prodejních kanálů a Dell APEX.
 • Servery Dell PowerEdge XE9680 s NVIDIA HGX B200 Tensor Core GPU, NVIDIA B100 Tensor Core GPU a NVIDIA H200 Tensor Core GPU budou k dispozici později během tohoto roku.
 • Řešení Dell Generative AI s technologií NVIDIA – RAG je celosvětově k dispozici prostřednictvím tradičních prodejních kanálů a Dell APEX.
 • Řešení Dell Generative AI s technologií NVIDIA pro učení modelů budou celosvětově k dispozici prostřednictvím tradičních kanálů a Dell APEX v dubnu 2024.
 • Jak již bylo oznámeno dříve, Dell Data Lakehouse je k dispozici celosvětově.
 • Úložiště Dell PowerScale s řešeními NVIDIA DGX SuperPOD s DGX H100 a NVIDIA OVX je k dispozici již nyní.
 • Implementační služba Dell pro RAG bude k dispozici ve vybraných lokalitách od 31. května 2024.
 • Služby nasazení infrastruktury Dell pro učení modelů jsou k dispozici ve vybraných lokalitách od 29. března 2024.
 • Služba Dell GenAI Data Security bude k dispozici ve vybraných zemích od 29. března 2024.

Další zdroje (v angličtině)