MiR1200 Pallet Jack využívá k manipulaci s paletami umělou inteligenci

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), oznámila uvedení autonomního mobilního robota MiR1200 Pallet Jack. S pokročilou AI detekcí palet a s podporou platformy NVIDIA Jetson AGX Orin využívá MiR1200 Pallet Jack 3D vizualizace k identifikaci palet, které vyzvedává a dodává s nebývalou přesností.

„MiR1200 Pallet Jack je naší nejnovější iniciativou s cílem posouvat hranice v autonomní manipulaci s materiálem. Věříme, že vestavěný detekční systém AI je významným zlepšením oproti starším detekčním technologiím. Naše řešení zkrátí dobu pick-and-place cyklu, poskytuje nejvyšší přesnost ve své třídě a umožňuje nepřetržitě dodávat našim zákazníkům pokročilé funkce a hodnoty založené na AI,“ říká Mads Paulin, viceprezident výzkumu a vývoje v MiR.

Bezproblémová spolupráce s dalšími AMR a softwarem od MiR

MiR1200 Pallet Jack je navržený tak, aby se bezproblémově integroval do stávajících flotil robotů MiR a spolupracoval s dalším přílušenstvím MiR. Je perfektní volbou pro velké podnikové zákazníky, kteří obvykle provozují složitější pracovní postupy s většími flotilami a více pobočkami. Tito zákazníci se nyní mohou obrátit na MiR jako na centrální kontaktní místo pro manipulaci s materiálem.

„Jako nejnovější přírůstek do širokého portfolia AMR od MiR, přidává MiR1200 Pallet Jack k našim stávajícím řešením novou aplikační oblast pro scénáře přepravy od malých po těžké náklady, přepravu palet a další. Všechny roboty lze bez problémů spravovat a integrovat prostřednictvím našeho špičkového nástroje pro správu vozového parku MiR Fleet a monitorovat a optimalizovat pomocí MiR Insights,“ říká Jean-Pierre Hathout, prezident MiR.

Schopnost navigace ve složitých prostředích

Díky svým schopnostem 3D vidění řeší MiR1200 Pallet Jack výzvy, kterým čelí mnoho podniků při manipulaci s materiálem náročným na zdroje, zejména ve složitých prostředích, která komplikují automatizaci a kde je automatizace potřebná kvůli rostoucímu nedostatku pracovních sil.

MiR1200 Pallet Jack může dynamicky upravovat svou trasu, tak aby se vyhnul překážkám, ať už v podobě volně položených předmětů na podlaze nebo v úrovni hlavy. Zpracovává záběry z velkého množství kamer a dat získaných s pomocí technologie LIDAR v reálném čase s využitím plného výkonu grafického procesoru a dalších procesorů na platformě NVIDIA Jetson AGX Orin. Jeho schopnost bezproblémové navigace i ve stísněných prostorách a potřeba minimálních změn ve stávající infrastruktuře z něj dělá dokonalé řešení pro optimalizaci efektivity logistiky a zajištění včasného dodání palet.

„S MiR1200 Pallet Jack jsme vyvinuli odolný robotický paletový zvedák, který bude fungovat i ve stávajících zákaznických provozech, a tím současně pomůže řešit výzvy v oblasti životního prostředí. V návrhu tohoto robota jsme využili naše veškeré odborné znalosti z oblasti vývoje softwaru pro MiR a vývoje AMR s vysokou zátěží, k čemuž ve velké míře pomohlo sloučení MiR s AutoGuide v roce 2022 – další společností z portfolia skupiny Teradyne. Robustní systém tříkolového pohonu MiR1200 Pallet Jacks byl pak vyvinut ve spolupráci se společností Logitrans, která má více než 80 let zkušeností s manipulací s materiálem,“ uvádí dále Jean-Pierre Hathout.

Bezpečnost nade vše ostatní

MiR1200 Pallet Jack není jen o rychlosti a efektivitě. Bezpečnost zůstává nejvyšší prioritou.

„Bezpečnost je v DNA každého produktu MiR. Paletový zvedák MiR1200 vyhovuje nejnovějším normám bezpečnosti produktů, včetně ISO3691-4. Spojení více senzorových platforem a špičkových bezpečnostních prvků poskytuje mnohem bezpečnější alternativu k tradičním vysokozdvižným vozíkům, paletovým manipulátorům a ručním paletovým zvedákům,“ doplňuje ještě Jean Pierre Hathout.

Mezi klíčové vlastnosti MiR1200 Pallet Jack patří:

Detekce na základě umělé inteligence s podporou technologie NVIDIA: Toto řešení, testované na +1,2 milionu skutečných a syntetických obrázků, umožňuje rychlou a přesnou detekci palet.

Vysoká kapacita baterie a rychlé nabíjení: Díky nabíjecímu poměru 1:14 a možnosti příležitostného nabíjení je MiR1200 Pallet Jack ideální pro pracovní postupy v režimu 24/7.

• Shoda s bezpečnostními normami ISO: Navrženo tak, aby vyhovovalo nejnovějším produktovým normám, včetně ISO 3691-4 zajišťující bezpečnost v různých prostředích.

3D senzor pro detekci překážek: LIDAR a 3D vidění jsou integrovány pro přesnou detekci překážek na podlaze, v úrovni hlavy hlavou a okolo, což zajišťuje přesné a bezpečné umístění palet.

• Robustní mobilita: Standard IP 52 a odolná kola umožňují mobilitu v prostředí náročných povrchů.