Enfinitec – specializovaná poprodejní pobočka společnosti Acer – nyní působí v osmi zemích Evropy

Společnost Acer s hrdostí oznamuje úspěšné zahájení činnosti své dceřiné společnosti Enfinitec B.V, Ta se zabývá poskytováním poprodejních a opravárenských služeb pro širokou řadu elektronických zařízení. Je nyní plně funkční v osmi zemích a rozšiřuje své know-how nejen na produkty Acer, ale i na celou řadu dalších značek v technologickém odvětví.

Společnost Acer v průběhu let důsledně investovala do zákaznického servisu a opravárenských center, s cílem zajistit nejen nejvyšší kvalitu produktů (jako jsou osobní počítače, notebooky, monitory a projektory), ale i kvalitu servisu a poprodejních služeb.  Snaha firmy o nejvyšší kvalitu servisu se odráží v industrializaci jejích pracovišť a v zavádění přísných a bezpečných procesů, inspirovaných automobilovým průmyslem. Díky standardizovaným SOP, certifikacím ISO a četným oceněním se poprodejní služby společnosti Acer staly zlatým standardem kvality v odvětví IT.

Na základě úspěchu zákaznického svého zákaznického servisu Acer v roce od roku 2014 prováděl i opravy dalších produktů pod obchodní značkou SERTEC360 a rozšířil tak svou nabídku služeb i mimo oblast IT. Acer si je vědom si potenciálu rozšíření svých poprodejních služeb na produkty třetích stran. Logickým krokem je nyní založení nezávislé dceřiné společnosti Enfinitec.

Emmanuel Fromont, prezident společnosti Acer EMEA: „Enfinitec dokonale ilustruje poslání skupiny Acer přispět k udržitelnějšímu a odpovědnějšímu světu. Tím, že prodloužíme životní cyklus výrobků, jim dáme druhý život. Přispět k udržitelnému rozvoji prostřednictvím našich výrobků a služeb je naším závazkem.“

Enfinitec se má stát transformující silou v oblasti udržitelných a zodpovědných poprodejních služeb. Emmanuel Fromont dále dodal: „Acer hodlá pokračovat v jejím rozvoji společnosti Enfinitec tím, že ji transformuje na nezávislou dceřinou společnost, rozšíří její záběr o nové trhy a pomůže jí rozšířit své aktivity do dalších odvětví; do těch, která hledají uznávané know-how v oblasti udržitelných poprodejních služeb.“

Tobi Musson, generální ředitel společnosti Enfinitec, se podělil o své nadšení: „Jsme potěšeni, že Enfinitecu daří. Nyní je to nezávislá evropská servisní společnost s více než tisícovkou zaměstnanců na osmi pracovištích v různých zemích.“

Enfinitec jako dceřiná společnost v současné době svým zákazníkům poskytuje:

  • Kontaktní centra zvládající 22 jazyků.
  • Osm opravárenských pracovišť v celé oblasti EMEA, která nabízejí opravy pro firmy i koncové zákazníky. Střediska jsou certifikována podle norem ISO.
  • Logistické centrum náhradních dílů v polské Vratislavi. Jeho strategická poloha je základem pro jeden z nejrychlejších dodavatelských řetězců náhradních dílů a opravárenských služeb v Evropě.
  • Kvalitu služeb a procesy nakládání s odpadem (využití, sledovatelnost a recyklace) šité na míru zákazníkům
  • Online obchodní procesy na cloudové platformě Oracle, včetně mnoha aplikací a v souladu s pravidly EU GDPR.

Enfinitec ujišťuje zákazníky, že mohou očekávat vysokou úroveň poprodejních služeb. Dceřiná společnost je i nadále odhodlána udržet jejich dosavadní vynikající kvalitu, na kterou si již zákazníci společnosti Acer zvykli.