Epicor oznamuje podporu pro Microsoft SQL Server Denali

logo_epicor_webSpolečnost Epicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů, oznámila na partnerské konferenci Microsoftu (Microsoft Worldwide Partner Conference, WPC) podporu pro server Denali. Denali je kódové označení příští verze Microsoft SQL Serveru. Půjde o komplexní sadu technologií a nástrojů pro nasazení v podnikovém prostředí, která má maximalizovat obchodní využití informací a současně snížit celkové náklady na vlastnictví (total cost of ownership, TCO).

Společnost Epicor po uvedení SQL Serveru Denali upgraduje svoji sadu Enterprise Performance Management (EPM) tak, aby využívala výhod Denali. Epicor EPM nabídne díky tomu vyšší výkon, dostupnost i úroveň zabezpečení. Vylepšeno bude řízení produkčních procesů i vývojové nástroje a podniky budou s jejich pomocí moci provozovat aplikace business intelligence (BI) nové generace.

„Vedení firem i pracovníci IT oddělení, kteří budou používat kombinaci příští verze Epicor EPM a Denali, dokáží přistupovat k datům z ERP systémů rychleji a s větší interaktivitou,“ uvádí Herain Oberoi, ředitel skupiny SQL Server BI Product Management ve společnosti Microsoft. „Společnost Epicor důsledně využívá nejnovější technologie Microsoftu a výsledkem jsou inovace, které pomáhají v podnikání našim společným zákazníkům po celém světě.“

Epicor EPM je end-to-end řešení, které uživatelům dovoluje získat lepší přehled o podnikových procesech. Kombinuje intuitivní používání, uživateli řízené klíčové ukazatele výkonnosti (key performance indicators, KPI) a předpřipravené analytické nástroje. Řešení Epicor EPM přináší komplexní sadu nástrojů a aplikací, které umožňují plánování, realizaci a analýzy na strategické i taktické úrovni, díky čemuž je možné sladit firemní procesy s obchodními cíli. Důležitou a integrální součástí řešení je nástroj pro efektivní business intelligence. Epicor nyní do svého řešení přidává nové pokročilé analytické nástroje založené na platformě společnosti Microsoft a také integruje do svého EPM moderní technologie Web 2.0.

„Microsoft nyní nabízí nové možnosti in-memory computingu, což našemu řešení EPM umožní výrazně zrychlit analýzu dat,“ uvedl Hakan Ebersjo, ředitel produktového marketingu společnosti Epicor. „Vysoce interaktivní a na webu založené uživatelské rozhraní nabízí zdokonalený reporting a vytváření grafických výstupů v reálném čase. In-memory computing znamená zpracování dat přímo v operační paměti, čímž se oproti starším technologiím šetří čas potřebný k přístupu na datová úložiště.“

Společnost Epicor už loni v říjnu oznámila iniciativu Smarter Business Intelligence, v rámci které do svých nástrojů zahrnovala technologie Microsoftu pro pokročilé analýzy a cloud computing. Podpora serveru Denali tak navazuje na předcházející kroky, přičemž server Denali navíc umožní těsnější integrace i se serverem Microsoft SharePoint.

Základní informace (shrnutí):

  • Příští verze sady EPM společnosti Epicor bude podporovat MS SQL Server Denali.
  • Zákazníci společnosti Epicor budou moci využívat výhod plynoucích z rychlejšího vyřizování databázových dotazů a rychlých přenosů dat z aplikací Microsoft PowerPivot a Crescent.
  • Analýzy z kategorie business intelligence budou díky tomu mnohem rychlejší a jednodušší.

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software (nedávno spojena se společností Activant Solutions Inc.) je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým více než 30 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení lidských zdrojů (HCM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 18 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.

Následujte Epicor na Twitteru: https://twitter.com/Epicor; http://twitter.com/EpicorEMEA; http://twitter.com/Epicor_Retail.