Fortinet představuje nejkomplexnější platformu pro zabezpečení provozních technologií na trhu

Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti a průkopník konvergence sítí a zabezpečení, oznámila vydání nejnovější verze nových integrovaných bezpečnostních řešení a služeb v oblasti provozních technologií (OT). Těmito novinkami získává vedoucí platforma Fortinet OT Security Platform ještě větší náskok před zbytkem trhu.

„Chápeme, že OT se od tradičních IT systémů výrazně liší, a proto byla naše platforma OT Security Platform vytvořena speciálně pro integrovanou ochranu a řízení rizik specifických pro průmyslová prostředí,“ říká John Maddison, marketingový ředitel a výkonný viceprezident pro produktovou strategii ve společnosti Fortinet. „Vzhledem k rostoucímu počtu útoků na kritickou infrastrukturu je zabezpečení OT důležitější než kdy dříve. S nově představenými produkty společnost Fortinet i nadále poskytuje zákazníkům nejdokonalejší OT řešení a služby na trhu.“

OT vyžaduje specifické integrované zabezpečení
Počet průmyslových zařízení připojených mimo hranice podnikové sítě rychle roste a manažeři informační bezpečnosti musí čelit souvisejícímu nárůstu rizik v prostředí OT. Společnost Fortinet zjistila, že tři čtvrtiny podniků v posledním roce zaznamenaly alespoň jeden průnik do OT systémů a téměř třetina se stala obětí útoku ransomwarem. K vyřešení tohoto problému je zapotřebí integrovaný přístup k zabezpečení navržený speciálně pro průmyslová řešení, který umožňuje uplatňování pravidel v celém prostoru, konsoliduje samostatné produkty a snižuje provozní režii.

Platforma Fortinet OT Security přináší nové a vylepšené možnosti
Platforma Fortinet OT Security Platform představuje integrované portfolio bezpečnostních produktů, řešení a služeb, které je určené speciálně pro průmyslové sítě a využívá informace o hrozbách pro OT v reálném čase. Jako součást architektury Fortinet Security Fabric poskytuje platforma OT Security Platform zákazníkům podrobný přehled o celém jejich prostředí a usnadňuje bezpečnou konvergenci IT/OT. Platforma také umožňuje implementovat model nulové důvěry v prostředí OT, včetně bezpečného přístupu na dálku k prostředkům a systémům OT pro vzdálené zaměstnance a dodavatele.

Aktualizace platformy OT Security Platform, které navazují na vylepšení představená na začátku tohoto roku, se týkají dvou klíčových pilířů bezpečnostní architektury Security Fabric:

Bezpečné sítě pro OT

  • Nový FortiSwitch Rugged 424F je ethernetový switch průmyslové třídy (IES) konstruovaný pro potřeby digitálních rozvoden a energetického průmyslu. Podporuje realtimové síťové protokoly OT a je integrován s NGFW firewally FortiGate pro komplexní zabezpečení a řízení přístupu.
  • Nový přístupový bod FortiAP 432F splňuje požadavky třídy 1, divize 2 pro použití v nebezpečných provozních prostředích. Dokáže segmentovat průmyslové Wi-Fi sítě a zabránit tak šíření útoků na nechráněná zařízení a systémy. Toto rozšíření nabídky přístupových bodů s krytím IP67 nyní umožňuje nasazení dalších OT aplikací v průmyslových odvětvích, jako je například ropný a plynárenský průmysl.
  • Nová bezdrátová brána FortiExtender Vehicle 211F je řešení s částečně zvýšenou odolností pro připojení vozových parků, mobilních systémů a nasazení v oblasti OT. Splňuje také požadavky bezdrátové komunikační sítě AT&T FirstNet pro záchranné složky.
  • Operační systém společnosti Fortinet FortiOS byl aktualizován a nově zahrnuje ovládací panel OT View, který agreguje a zobrazuje důležitá data OT. Díky tomuto panelu zákazníci získávají ucelený přehled o bezpečnostní situaci v prostředí IT i OT a mohou přijímat příslušná opatření z jediného terminálu.

Provoz zabezpečení a bezpečnostní služby pro OT

  • Nástroj FortiAnalyzer nyní obsahuje analytické funkce a přehledy o rizicích a dodržování předpisů specifické pro OT. Bezpečnostním provozním týmům umožňuje rychleji detekovat hrozby, vyhodnocovat zranitelnosti jednotlivých prostředků a generovat reporty.
  • Řešení FortiNDR, které podporuje lokální, cloudové i hybridní nasazení, nyní dokáže analyzovat více než 15 různých protokolů OT sítí. Zahrnuje také behaviorální analýzu s využitím umělé inteligence, která umožňuje v sítích OT identifikovat škodlivé aktivity a soubory.
  • FortiDeceptor, klamná technologie společnosti Fortinet pro včasné zachycení a izolaci útoků, nyní podporuje 30 protokolů OT a další klamné cíle OT na ochranu různých průmyslových prostředí.
  • Služba FortiGuard OT Security Service se může pochlubit nejrozsáhlejší databází hrozeb OT na trhu a v současné době pokrývá více než 70 protokolů OT a více než 4 000 signatur zranitelností aplikací a zařízení OT. Tyto signatury umožňují na síťový provoz uplatňovat striktní pravidla řízení přístupu a poskytují virtuální opravy zranitelných prostředků OT.
  • Špičkový kyberbezpečnostní informační zdroj FortiGuard Outbreak Alerts nyní obsahuje důležité informace o hrozbách specifických pro OT. Zákazníkům poskytuje informace, které potřebují k zabezpečení svých systémů proti novým útokům podle rámce kybernetické bezpečnosti NIST.

„Informační a provozní technologie se prolínají, což zvyšuje celková rizika. Naši klienti vyžadují robustní řešení a služby OT bez rozsáhlých implementací, které komplikují správu a zatěžují IT a bezpečnostní týmy. Prostřednictvím platformy Fortinet OT Security Platform jim můžeme poskytnout jednotný přístup k zabezpečení kancelářské i výrobní části podniku. Nemůžeme se dočkat, až budeme moci tato aktualizovaná a nová řešení představit našim zákazníkům.“ – Dan Sanderson, viceprezident pro strategii společnosti Cyber Advisors

Další zdroje (v angličtině)