Gordic usnadňuje plnění požadavků nové legislativy NIS2

Gordic, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů, pomáhá podnikům komerční sféry i organizacím státní správy jednoduše zvládnout legislativní požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti včetně nařízení nové evropské směrnice NIS2. Bezpečnostními experty společnosti Gordic vyvinutá webová aplikace Cyber Security Audit (CSA) umožňuje snadno zpracovat analýzu rizik a řídit procesní náležitosti kybernetické bezpečnosti z jednoho místa. Nástroj poskytuje vše potřebné pro splnění požadavků vyhlášky o kybernetické bezpečnosti a normy IS0 27000, výrazně pomáhá i při zavádění povinností vyplývající z evropské směrnice NIS2 a jejích prováděcích předpisů.

Aplikace CSA usnadňuje řízení kybernetické bezpečnosti v organizaci v souladu se současnou českou i mezinárodní legislativou, přičemž obsahuje i specifické materiály a doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Aplikace poskytuje skutečný přehled o stavu kybernetické bezpečnosti organizace v reálném čase a pomáhá odhalovat skryté hrozby a zranitelná místa. Jednou z hlavních předností aplikace CSA je funkce dlouhodobého sledování stavu kybernetické bezpečnosti v organizaci včetně jeho změn. Díky tomu lze snadno dohledat změny, které v systému kybernetické bezpečnosti proběhly, a jejich celkový dopad na chod podniku. Výstupní analýzy a monitoring slouží nejen jako podklady pro zlepšení úrovně kybernetické bezpečnosti organizace, ale také jako podklady pro příslušné dozorové orgány.

Snadné používání

Aplikace CSA je hostována na cloudové platformě Microsoft Azure, která zaručuje vysokou bezpečnost dat a rychlost operací, a má jednoduché a intuitivní ovládání. K používání CSA stačí webový prohlížeč a platná uživatelská licence. Pro nastavení moderního způsobu řízení kybernetické bezpečnosti doporučují bezpečnostní specialisté společnosti Gordic propojit nástroj CSA s aplikací GDA pro správu ochrany osobních údajů a aplikací GDPO pro online vzdělávání v oblasti GDPR a kybernetické bezpečnosti.

„V CSA zpracujete analýzu rizik mnohem rychleji, přesněji a pohodlněji, než kdybyste zvolili klasické tabulkové a textové editory. Svá aktiva a prostředí analyzujete v zabezpečeném online nástroji, v rámci kterého máte data kdykoliv dispozici a kde lze veškeré informace snadno a rychle nahrát, upravit či stáhnout. Aplikace CSA umožňuje celou řadu užitečných pohledů na zpracovávaná data, přičemž neslouží pouze pro analýzu, ale pro celkové procesní řízení kybernetické bezpečnosti,“ řekl Vojtěch Hvězda, ředitel odboru CyberSec, Gordic.

Aplikace CSA získala certifikát v souladu se Zákonem o kybernetické bezpečnosti (ZoKB) od renomované auditorské společnosti TAYLLORCOX. Jde o jediný nástroj na analýzu rizik a řízení kybernetické bezpečnosti na českém trhu, který tento certifikát obdržel.