Hewlett Packard Enterprise podporuje byznysovou transformaci s využitím nové nativní AI architektury a hybridních cloudových řešení

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) na konferenci HPE Discover Barcelona 2023 oznámila vylepšení svého nativního AI řešení a hybridního cloudu. Nová řešení jsou plně připravená k využívání strojového učení, analýze dat, ladění a inferenci umělé inteligence, souborovému úložišti s pomocí AI a profesionálním službám. Tím dále podporuje vedoucí postavení společnosti HPE v oblasti hybridního cloudu, superpočítačů a softwaru pro umělou inteligenci a strojové učení s cílem umožnit organizacím stát se podniky, kterým pomáhá umělá inteligence. Vše je dodáno na základě otevřené a kompletní architektury založené na umělé inteligenci, která zahrnuje pečlivě vybranou kombinaci softwaru a infrastruktury navrženou speciálně pro podpoření životního cyklu umělé inteligence. Nová nabídka snižuje překážky v oblasti IT a umožňuje organizacím účinně trénovat, ladit a provádět inferenci svých modelů umělé inteligence od okraje sítě až po cloud.

„S nástupem generativní umělé inteligence (GenAI) si podniky rychle uvědomují, že požadavky na data a výpočetní kapacitu pro efektivní provoz umělé inteligence z hlediska technologií vyžadují zcela odlišný přístup,“ řekl Antonio Neri, prezident a CEO společnosti HPE a dodal: „Naše vedoucí postavení v oblasti hybridního cloudu, superpočítačů a schopností umělé inteligence umožňuje podnikům projít transformací, díky které mohou bezpečně vyvíjet modely umělé inteligence s vlastními daty. Řešení od společnosti HPE, založené na umělé inteligenci a hybridním cloudu, umožní organizacím využívat poznatky ze svých dat a zásadně inovovat v oblasti vývoje produktů, zapojení zákazníků a síly GenAI vedoucí k transformaci podnikání a odvětví.“

Nová architektura pro AI a hybridní cloudová řešení pro GenAI

Úlohy generativní umělé inteligence jsou výpočetně náročné a vyžadují efektivní zpracovávání obrovských objemů dat. Aby podniky mohly GenAI, hluboké učení, počítačové vidění nebo klasické modely strojového učení do svého podnikání efektivně začlenit, budou muset rozšířit své cloudové prostředí tak, aby zahrnovalo nativní přístup založený na umělé inteligenci. Cloudová platforma HPE GreenLake má strategickou pozici k tomu, aby zajistila tento vývoj v oblasti IT prostřednictvím špičkové otevřené, plnohodnotné architektury s následujícími atributy:

  • Pipeline zaměřená na data pro správu veřejných a proprietárních dat napříč multigeneračním IT
  • Správa životního cyklu AI pro podpoření workflow pro trénování, ladění a inferencování
  • V základu hybridní, aby bylo možné spustit AI kdekoliv, od okrajě sítě po cloud, včetně ochrany dat
  • Vysoce výkonná propojení pro inteligentní připojení a správu provozu velkých clusterů
  • Superpočítačová DNA zabudovaná do celého portfolia, která je udržitelná a umožňuje trénovat velké modely
  • Otevřený ekosystém pro svobodnou volbu bez uzamčení

Nativní AI řešení pro umělou inteligenci ve spolupráci s NVIDIA

Společnost HPE rozšířila strategickou spolupráci se společností NVIDIA k vybudování podnikového výpočetního řešení pro GenAI. Předkonfigurovaná řešení pro ladění a inferenci AI umožní podnikům jakékoliv velikosti rychle přizpůsobit základní modely pomocí vlastních dat a nasadit produkční aplikace kdekoliv, od okraje sítě až po cloud.

HPE zrychluje školení AI pomocí nového řešení společnosti NVIDIA. HPE nedávno oznámilo nové superpočítačové řešení pro generativní AI vytvořené pro velké společnosti, výzkumné instituce a vládní organizace pro trénování a ladění modelů či tvorbu AI aplikaci. Tak zkracuje potřebnou dobu k návratnosti investice a zrychluje trénink a ladění modelů umělé inteligence pomocí soukromých datových sad tím, že poskytuje superpočítačovou technologii a softwarové nástroje pro tvorbu rychlejších aplikací umělé inteligence a modelů strojového učení.

„Generativní umělá inteligence organizacím pomáhá měnit podnikání a využívat jejich data jako akcelerátor a přináší jim transformaci,“ řekl Manuvir Das, viceprezident pro podnikovou výpočetní techniku společnosti NVIDIA a dodal: „Díky rozšíření spolupráce s HPE pomůžeme podnikům po celém světě zvýšit výpočty a vylepšit software umožňující vhodnější využití generativní umělé inteligence.“

AI nativní infrastruktura, software a služba pro tvorbu a nasazení AI modelů

HPE GreenLake for File Storage drží krok s rozsáhlými podnikovými AI úlohami, podle toho, jak rostou a vyvíjejí se. Nová vylepšení urychlí trénink a ladění modelů AI, včetně GenAI a velkých jazykových modelů (LLM), a zrychlí agregaci dat a přípravu dat. Mezi vylepšení patří zdvojnásobení výkonu, připojení k novému NVIDIA Quantum-2 InfiniBand pro GPU-centrický výpočet a čtyřnásobné zvýšení propustnosti a kapacity*.

Nové instance optimalizované pro umělou inteligenci umožňují podnikům řešit širokou škálu případů použití od detekce podvodů a zobrazování lékařských vyšetření až po automatizaci zákaznických

HPE Machine Learning Development Environment Software jako spravovaná služba na AWS a u dalších poskytovatelů cloudu: HPE Machine Learning Development Environment Software je nyní k dispozici jako spravovaná služba s kompletním, přizpůsobitelným a cloudově spravovaným prostředím pro trénování modelů AI/ML.

● Urychlete a bezpečně implementujte iniciativy GenAI během několika dní díky flexibilně spravované službě, která podporuje jakoukoli fázi cesty společnosti k AI/ML.

● Snížení složitosti a provozní režie pomocí řízené služby pro trénink modelů AI/ML, která urychlí dobu vývoje modelů

● Zajištění infrastruktury pro školení modelů AI/ML do budoucna, která pomůže snížit personální a zpracovatelskou zátěž managementu

● Zvýšení míry přijetí umělé inteligence pomocí nových funkcí AI generativního studia pro rychlé vytváření prototypů a testování modelů.

HPE Ezmeral Software poskytuje budoucí hybridní SaaS základ pro data, analýzu a AI. Vylepšená komplexní platforma dále zjednodušuje a zrychluje práci s podnikovými daty a funguje v hybridních multicloudových prostředích.

● Zrychlení doby pro získání informací v celém životním cyklu analýzy díky výkonu hybridního datového úložiště, které je nyní optimalizováno pro GPU a CPU a dokáže spravovat, přistupovat a analyzovat data v jakémkoli řešení kompatibilním s NFS nebo S3.

● Vylepšené trénování a ladění modelů v softwaru HPE Ezmeral Unified Analytics Software díky hluboké integraci se softwarem HPE Machine Learning Development Environment.

● Optimalizace přidělování grafických procesorů NVIDIA napříč pracovními úlohami a uživateli pomocí funkcí pro GPU v softwaru HPE Ezmeral Unified Analytics Software.

● Přístup k rozšířeným integracím třetích stran s Whylogs pro pozorovatelnost modelů a Voltron Data pro dotazy akcelerované GPU

K dispozici také jako řešení HPE GreenLake Flex: Nové podnikové výpočetní řešení pro GenAI je k dispozici také jako řešení HPE GreenLake Flex, které zahrnuje HPE GreenLake for File Storage se softwarem Zerto Cyber Resilience Vault pro ochranu modelů a zdrojů dat AI a softwarem OpsRamp pro zajištění přehledu a automatizace v celém životním cyklu AI v prostředích s více dodavateli a více cloudy.

HPE Services urychlují firemní cestu k AI: HPE Services zákazníky provedou každým krokem použití – od objevování GenAI a LLM až po implementaci, kdy firmy vyvíjejí optimální provozní modely a strategie hybridních cloudových dat potřebných k vytváření, nasazování a škálování řešení do transformačních výsledků. Tyto komplexní služby jsou podporovány novými globálními výpočetními centry pro umělou inteligenci a data, která se otevřela ve Španělsku, Spojených státech amerických, Bulharsku, Indii a Tunisku.

Taiga Cloud spolupracuje s HPE na posílení GenAI cloudu

Společnost Taiga Cloud, patřící do skupiny Northern Data Group, uzavřela partnerství se společností HPE, aby poskytovala cloudové služby pomocí superpočítačů HPE Cray XD. Taiga Cloud nyní umožňuje přístup k více než 27 000 grafickým procesorům NVIDIA H100, A100 a A6000.

„Datová náročnost úloh generativní AI z důvodu požadavku zpracovávat obrovské množství dat vyžaduje odlišný přístup použitý cloudových počítačů. Proto jsme se rozhodli spolupracovat se společností HPE na vybudování prvního 100% uhlíkově neutrálního cloudového generativního AI v Evropě, protože společnost HPE chápe důležitost udržitelného přístupu a nového způsobu myšlení. Jejich jedinečná architektura pro AI odráží náš měnící se svět, kde se superpočítače s otevřenými ekosystémy musí prolínat s udržitelností, aby se demokratizovala AI a umožnila vznik těch nejinovativnějších nápadů,“ řekl Karl Havard, výkonný ředitel společnosti Taiga Cloud.

Dostupnost

Firemní výpočetní řešení pro generativní AI budou dostupné k objednání během prvního kvartálu příštího roku.

Nové řešení HPE GreenLake Flex, služby HPE pro AI, spravované služby pro vývojové prostředí HPE Machine Learning a aktualizace softwaru HPE Ezmeral jsou již dostupné.

HPE GreenLake for File Storage s propustností čtení 700+ GB/s a zápisu 200+ GB/s, s 1,8násobnou hustotou kapacity a škálovatelností až na 250 PB efektivní kapacity je k dispozici k okamžitému objednání. Nová konektivita NVIDIA Quantum-2 InfiniBand a další vylepšení hustoty výkonu, hustoty kapacity a propustnosti struktury budou uvedeny na trh v první polovině roku 2024.

Odkazy

*V porovnání se současným produktem

Další zdroje

Blog: HPE GreenLake for File Storage

Blog: HPE Services’ new services for AI

Blog: HPE Machine Learning Development Environment Software

Blog: HPE Ezmeral Software