Inovace čeká i tankovací karty

logica_logo_new_web_finSpolečnost Logica, přední dodavatel konzultačních a IT služeb, uzavřela partnerství se společností FleetCor Technologies Inc. (NYSE:FLT). FleetCor je významným nezávislým celosvětově působícím poskytovatelem specializovaných platebních produktů a služeb. Společná nabídka obou firem zvítězila ve výběrovém řízení na zakázku v hodnotě 300 milionů euro pro společnost Shell. Kontrakt je uzavřen na 10 let a zahrnuje podporu programu tankovacích karet společnosti Shell pro firemní zákazníky v Evropě a Asii.

Tankovací karty určené pro firemní segment (business-to-business) nabízejí zákazníkům, kteří provozují firemní vozový park, cenově efektivní a bezpečný způsob platby za pohonné hmoty a další silniční služby.

Ve spolupráci se společností FleetCor zajistí Logica technologickou platformu a základní obchodní procesy, které umožní společnosti Shell provozovat své služby tankovacích karet. Platforma pro zpracování karet Global FleetNet (GFN) společnosti FleetCor bude použita jako základ pro nabídku společnosti Shell firemním zákazníkům.

Logica bude provozovat stávající systém společnosti Shell a nahradí jej novým systémem vyvinutým na bázi GFN. Pilotní fáze projektu bude probíhat do dubna 2012 a plně funkční systém bude k dispozici do konce roku 2013. Poté budou Logica a FleetCor provozovat systém jako řízenou službu společnosti Shell. Nový systém umožní společnosti Shell dosáhnout růstu pomocí rychlého zavádění inovací v oblasti zpracování karet a vylepšení souvisejících obchodních procesů.

Shell je celosvětově jedním z hlavních vydavatelů tankovacích karet. Společný projekt proběhne ve 35 evropských a asijských zemích včetně České republiky.

Andy Green, výkonný ředitel společnosti Logica, k vítězství v tendru uvedl: „Získání tohoto kontraktu ukazuje, že s našimi klienty dokážeme realizovat komplexní projekty napříč mnoha zeměmi. Společnost Logica chápe potřeby ropného a plynárenského průmyslu a má zkušenosti s procesy zpracování platebních i tankovacích karet. Díky tomu všemu dokážeme vyvinout pro společnost Shell řešení, které umožní další rozvoj jejích služeb.“

Uzavřená dohoda je pro společnost Logica významným krokem v její snaze nabízet řízené služby pro ropný a plynárenský průmysl. Může znamenat přínos i pro další subjekty podnikající v rámci dodavatelského řetězce tankovacích karet, např. pro ropné a plynárenské společnosti a distributory pohonných hmot. Pro FleetCor tento kontrakt představuje další rozšíření jeho existujících aktivit v oblasti outsourcingu tankovacích karet, který poskytuje předním světovým dodavatelům pohonných hmot.

O společnosti FleetCor
Skupina FleetCor je přední nezávislý světový poskytovatel fleetových karet. Od svého založení v roce 2000 skupina získala a vyvinula řadu významných značek palivových karet v Severní Americe, Evropě, Asii a Africe (např. CCS, CFN, FleetNet, Fuelman, Keyfuels, Mannatec, PPR a další). Nabízí programy tankovacích karet jak přímo komerčním a vládním provozovatelům vozidel, tak i prostřednictvím marketingových partnerů, včetně velkých ropných společností, obchodníků, co-brandových karet partnerů a prodejců. Celkem FleetCor obsluhuje více než 530 000 zákaznických účtů s přibližně 2,5 miliony používaných platebních karet a zpracovává nákupy přesahující 14 miliard dolarů ročně. FleetCor má přes 1 100 zaměstnanců, kteří působí v 17 zemích v USA a Evropě. Další informace najdete na webu www.fleetcor.com.

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující konzultace a IT služby. Zaměstnává 39 000 lidí a k jejím zákazníkům patří největší evropské společnosti. Klientům z celého světa nabízí byznys konzultace, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu. Díky správnému propojení lidí, byznysu a technologií dokáže úspěšně řešit všechny obchodní potřeby svých zákazníků. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.
Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009″ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 & TickIT. Systém řízení kvality byl potvrzen i podle nové revize ISO 9001:2008 & TickIT, issue 5.5. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Také v oblasti řízení informační bezpečnosti je společnost Logica v České republice certifikována, a to podle normy ISO/IEC 27001: 2005. Více informací najdete na: www.logica.cz