JKR představuje Byznys BI pro výrobu

Business intelligence analytiku pro výrobní podniky přidala do informačních systémů Byznys ERP společnost JKR, přední český dodavatel ERP řešení. Díky Byznys BI pro výrobu tak mohou možnosti pokročilých analýz dat využívat i střední a menší společnosti bez drahých investic do databázového vybavení.

Podnikový informační systém Byznys ERP již řadu let obsahuje nadstavbový modul Byznys BI. Je vhodný pro rychlý přístup managementu k přesným informacím, přičemž hlavní výhodou jsou dynamické výstupy a rychlost při zpracování velkého množství dat. Včasné a přesné informace lze využívat k pružné a rychlé reakci na změny vývoje obchodních aktivit. V rámci modulu Byznys BI jsou předpřipraveny analýzy pro oblasti fakturace, skladu, pokladny, účetnictví a mezd.

Novinkou na českém trhu je business intelligence řešení připravené na míru výrobním podnikům – Byznys BI pro výrobu. Pomocí business intelligence pro výrobní organizace lze například provádět vyhodnocení sledovaných ukazatelů a detailní analýzu u vybraných zakázek, získat celkový přehled vyhodnocení zakázek v čase, analyzovat nárůstové a denní pracnosti a vyhodnocovat vybrané ukazatele v průběhu času.

„BI analýzy byly dříve určené především pro vyšší management velkých korporací. Díky moderním technologiím mohou BI nově využít i střední a menší společnosti a všichni jejich řídící pracovníci,“ popisuje Jiří Rákosník, obchodní ředitel JKR, a pokračuje: „Zvolená data, bez drahých investic do databázového vybavení, tak může v rámci Byznys ERP analyzovat každý, kdo k tomu má oprávnění, s pomocí jednoduchých nástrojů v prostředí známém z kancelářských aplikací.“

Jedním z nastupujících trendů je totiž oblast samoobslužného BI, kdy si může vybraná data analyzovat každý, kdo k tomu má oprávnění, za pomocí jednoduchých nástrojů v prostředí podobném kancelářským aplikacím. Bez technologií business intelligence mohou přitom uživatelé narážet mimo jiné na nemožnost rychle a pružně měnit kritéria dotazu a jejich kombinaci, obtížné zobrazování agregovaných dat a detailních hodnot, vysokou výpočetní a časovou náročnost, problémy s velkým objemem analyzovaných dat a v neposlední řadě na neúplnost a nekonzistentnost dat.

 Byznys BI pro výrobu nabízí výrobním organizacím mimo jiné:

  • *      Vyhodnocení sledovaných ukazatelů a detailní analýzu u vybraných zakázek,
  • *      Celkový přehled vyhodnocení zakázek v čase,
  • *      Analýzu nárůstové a denní pracnosti,
  • *      Vyhodnocení ukazatelů v průběhu času,
  • *      Integraci dat z různých zdrojů a přenos do Excelu.
     

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. Více na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP mají za sebou v České republice na na Slovensku více než 1 500 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Více na www.byznys.eu.