Nová verze Oracle Exalogic Elastic Cloud přináší vysoký výkon i pro komplexní úlohy

Společnost Oracle představila systém Oracle Exalogic Elastic Cloud ve verzi X3-2. Jedná se o hardwarové i softwarové řešení navržené jako celek pro optimální provoz i těch nejnáročnějších podnikových aplikací.

Systém Oracle Exalogic Elastic Cloud nabízí maximální výkon, spolehlivost a škálovatelnost pro podnikové aplikace řady typů (Oracle Fusion Middleware, Oracle Applications, aplikace založené na jazyce Java), snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO), omezuje rizika při nasazování i provozu, zvyšuje produktivitu uživatelů a nabízí na jednom místě podporu pro celou architekturu.

Nová verze Oracle Exalogic X3-2 používá nejmodernější a nejrychlejší procesory, paměti flash i síťové technologie, stejně jako nedávno uvedený Oracle Exalogic Elastic Cloud Software 2.0.

Systém je vhodný pro provoz kritických aplikací i nasazení vysoce škálovatelných soukromých cloudů na principu infrastruktury jako služby (IaaS). Nová verze X3-2 umožňuje nasazovat aplikace až v 60krát vyšší hustotě, což je dáno kombinací hardwarové podpory pro virtualizaci a zvýšením fyzické paměti RAM (z 2,9 TB ve verzi X2-2 na 7,7 TB ve verzi X3-2 v konfiguraci full rack).

Systém plně využívá nejnovější procesory Intel Core (Sandy Bridge) Xeon, což oproti předcházející verzi umožňuje až 3,5krát vyšší výkon aplikací. Jednotlivé konfigurace obsahují o 33 % více procesorových jader (např. u konfigurace full rack růst z 360 jader ve verzi X2-2 na 480 jader u nové verze). Plná podpora virtualizace na úrovni serverů, sítí i úložišť by měla o 95 % zkrátit čas potřebný k nasazování aplikací. Navíc je k dispozici správa celé infrastruktury (IaaS management), které podporuje rychlé nasazování aplikací pomocí předpřipravených šablon.

Součástí systému je nový licenční model Trusted Partitions, jenž umožňuje flexibilní nasazování softwaru společnosti Oracle. Nový Oracle Exalogic X3-2 není navíc dražší než předešlá verze, takže zákazníci získají za stejnou cenu výkonnější hardware

Oracle Exalogic X3-2 přináší kromě Oracle Exalogic Elastic Cloud Software 2.0 systém pro správu Oracle Enterprise Manager 12c. Ten umožňuje jednotné řízení celého prostředí, od úrovně aplikací až po disky. S předcházející verzí Oracle Exalogic X2-2 je nový systém plně kompatibilní.

Oracle Exalogic nasadili zatím zákazníci ve 43 zemích. Pomáhá jim snižovat složitost IT prostředí a maximalizovat návratnost dosavadních i budoucích investic do softwaru společnosti Oracle. Jedná se např. o logickou volbu pro provoz sady Oracle Applications nebo produktů Oracle Fusion Middleware. Pro platformu Oracle Exalogic je certifikováno více než 300 nezávislých dodavatelů softwaru (ISV), kteří spolu s dalšími kvalifikovanými členy sítě Oracle PartnerNetwork optimalizují své aplikace pro toto prostředí. U nové verze uvádějí dramatické zvýšení výkonu prakticky všech standardních aplikací pro systémy Oracle Linux nebo Oracle Solaris.

Podrobnější informace (v angličtině)
-Oracle Exalogic Elastic Cloud
-Oracle Exalogic Elastic Cloud na Blogu, Twitteru, Facebooku a YouTube
-Konference Oracle OpenWorld 2012
-Hlavní projevy na Oracle OpenWorld 2012
-Konference Oracle OpenWorld na Facebooku
-Konference Oracle OpenWorld naTwitteru
-Blog společnosti Oracle o konferenci OpenWorld
-Oracle OpenWorld na LinkedIn

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.