Nové tablety Lenovo Tab P12 a Tab M10 5G pro snadnější studium a větší mobilitu

Společnost Lenovo představuje dva nové přírůstky do portfolia spotřebitelských tabletů se systémem Android, Lenovo Tab P12 a Lenovo Tab M10 5G, vytvořené pro větší všestrannost a pohodlnější trávení volného času. Tato zařízení kombinují zábavu, výukové nástroje a výjimečnou mobilitu a jsou navržena tak, aby splňovala požadavky dnešních uživatelů bez ohledu na to, kam je život zavede.

Lenovo Tab P12 je skvělým společníkem pro návrat do školy pro studenty středních a vysokých škol, který v sobě kombinuje možnosti učení a zábavy. Disponuje velkým 12,7palcovým 3K displejem pro sledování videí i procházení internetu, reproduktorovým systémem JBL s Dolby Atmos, který přináší bohatší zvukový zážitek pro větší hloubku a čistotu přehrávaného zvuku. Jeho výdrž baterie je ideální pro delší používání při učení i zábavě. Lenovo Tab P12 vyniká svou kompatibilitou s novým perem Lenovo Tab Pen Plus a klávesnicí inspirovanou notebooky ThinkPad. Velký displej tabletu je možné rozdělit pro multitasking jako je psaní poznámek při online hodině nebo prohlížení dokumentu, zatímco speciální režim čtení a funkce péče o oči usnadní uživatelům dlouhá studijní sezení. Tablet Lenovo Tab M10 5G je speciálně navržen tak, aby vyhovoval vysoce mobilním uživatelům, kteří chtějí pohodlí při používání a nechtějí se bát o stabilitu připojení. Tento neustále připojený tablet poskytuje rychlou 5G konektivitu1 a výjimečnou výdrž baterie2 spolu s 10,61palcovým 2K displejem.

Na základě posledního průzkumu společnosti Lenovo3 mají uživatelé tabletů různorodé a neustále se vyvíjející potřeby. Převážná většina používá své tablety jako nástroje pro kombinaci procházení internetu, zábavy, studia a produktivní práce, což ukazuje, že chvíle volna jsou stejně důležité jako chvíle produktivity. Lidé také kladou prvořadý důraz na výdrž baterie2. S tím jak se prosazuje hybridní životní styl v době po covidové pandemii uživatelé stále více spojují práci, učení, zábavu a volný čas. V reakci na tyto měnící se požadavky navrhla společnost Lenovo nové tablety Lenovo Tab P12 a Lenovo Tab M10 5G jako zástupce prémiových (P) a mainstreamových (M) tabletů pro zábavu, učení, produktivitu a lepší přenositelnost.

“Od bezproblémového přepínání mezi prací, studiem a zábavou až po výjimečnou výdrž baterie2 a vylepšenou mobilitu s podporou 5G připojení1 pomáhají nové tablety Lenovo definovat nový koncept chytřejšího hybridního života,” řekl Tony Chen, viceprezident pro segment tabletů ve společnosti Lenovo. “Vzhledem k tomu, že více než 80 procent uživatelů používá své tablety pro produktivitu a zábavu3, očekávají naši zákazníci od svých zařízení více než kdy dříve. Proto jsou nové modely Lenovo Tab P12 a Lenovo Tab M10 5G navrženy jako každodenní společníci, kteří se přizpůsobí všestranným a vyvíjejícím se digitálním potřebám moderních uživatelů i jejich domácností.”

Lenovo Tab P12: Inspirujte se, učte se a užijte si čas pro sebe

Lenovo Tab P12 je prvotřídní tablet pro návrat do školy a je navržen tak, aby uživatelům umožnil co nejlépe využít čas strávený při studiu i zábavě. Toto všestranné zařízení pojme více uživatelských profilů a splní požadavky studentů. Hrajte, studujte a tvořte – vše na jednom přenosném tabletu.

 

Pro účely zábavy je Lenovo Tab P12 vybaven velkým 12,7palcovým LCD displejem s rozlišením 3K (2944 x1840), který je ideální pro streamování, kreativní tvorbu a nenáročné hraní. Jeho rozsáhlý displej poskytuje nejen širší pohled, ale také vysoce kvalitní obraz – nabízí o 50 % větší hustotu než Full HD displej stejné velikosti. Díky větší hustotě pixelů přináší displej bohatší obraz ve stejné velikosti, který nabízí lepší detaily a vysoký kontrastní poměr pro poutavější barvy. Lenovo Tab P12 dále přináší systém čtyř reproduktorů JBL a podporu Dolby Atmos pro pohlcující vícerozměrný zvukový zážitek.

Díky kombinaci až 8GB RAM a osmijádrového procesoru je tento tablet ideální pro rychlou a plynulou práci. Výdrž baterie je pro většinu uživatelů klíčovým faktorem a proto je Lenovo Tab P12 vybaven baterií s kapacitou 10,200mA, která umožňuje až 10 hodin přehrávání videa2.

 

Pro studium, které vyžaduje přesné psaní zápisků, kreslení diagramů nebo psaní poznámek do PDF dokumentů, přináší Lenovo Tab P12 praktický stylus Lenovo Tab Pen Plus4, který je možné propojit s předinstalovanými aplikacemi Nebo a MyScript Calculator 25. Pro větší efektivitu může Lenovo Tab P12 díky softwaru Lenovo Freestyle6 sloužit jako bezdrátová kreslící podložka, druhý displej nebo jako externí reproduktor pro počítač s operačním systémem Windows. Uživatelé mohou také rychle přepínat mezi zábavou a produktivní prací tím, že připojí externí klávesnici11 inspirovanou notebooky ThinkPad pro snadnější psaní. Klávesnice obsahuje klávesy s 1,5mm zdvihem, jemným 0,2mm prohnutím a roztečí 19 mm pro pohodlné psaní. Zabudovaný trackpad a 16 funkčních zkratek usnadňují navigaci v pracovním prostoru. Pro další úroveň multitaskingu mají nyní uživatelé přístup ke čtyřem aplikacím na rozdělené obrazovce a až k 5 plovoucím oknům. Zapálení čtenáři si navíc mohou vyzkoušet režim čtení s hudbou na pozadí a funkcemi péče o oči pro pohodlný a poutavý zážitek. Ultraširoká 13Mpx přední kamera je dokonale navržena pro online videohovory a kurzy, zatímco tenké a lehké šasi tabletu umožňuje rychlé a snadné přenášení.

Tablet Lenovo Tab P12 ve variantě 8+128 GB s Wifi a perem Lenovo Tab Pen Plus bude na českém trhu dostupný v rámci předobjednávek už od 26. července, a to za exkluzivní zaváděcí cenu 8 999 Kč vč. DPH. Za výhodnou cenu si mohou zákazníci tablet koupit až do 6. srpna, následně bude Lenovo Tab P12 dostupný za 9 999 Kč vč. DPH.

Společně s nákupem Lenovo Tab P12 či jiného tabletu z produktové řady P-series získají zákazníci také zdarma službu ADP One. Tato služba kryje neúmyslné poškození způsobené politím, nárazem nebo pádem z maximálně 5 metrů a elektrickým přepětím. Pokud jedna z těchto situací během záruky nastane, Lenovo tablet zdarma opraví nebo vymění za jiné, plně funkční zařízení.

 

Osvoboďte se od Wi-Fi s tabletem Lenovo Tab M10 5G

Lenovo Tab M10 5G je dobrou volbou pro uživatele, kteří oceňují bezproblémové mobilní připojení, aniž by museli přemýšlet o stabilitě Wi-Fi. Nabízí pohodlné rychlé 5G připojení1 ať už jste doma, v kempu, v hotelu či kdekoliv jinde. Je vybaven mobilní platformou Snapdragon 695 5G a navržen nejen pro digitální nomády, kteří si užívají hybridní životní styl. Ať už jste venku nebo na cestě do práce, s Lenovo Tab M10 5G můžete získat nepřetržitý přístup ke streamování videa, videohovorům s přáteli, rychlému stahování a dokonce i hraní her v cloudu. Využijte vysokorychlostní připojení prakticky kdekoli s integrovanými 5G Sub6 pásmy s nastavením priority mobilních dat.1

 

Připojte se k videokonferenci bez přerušování nebo streamujte na cestách na 10,61palcovém 2K displeji s 90Hz obnovovací frekvencí. Výjimečný obraz doplňuje neuvěřitelný zvuk Dolby Atmos. Díky dvoubarevnému designu s matným povrchem, hmotnosti 490 gramů, odolnosti IP52 proti prachu a vodě7 a také vlastnostmi proti poškrábání je tablet dokonale vhodný i pro venkovní použití.

 

Lenovo Tab M10 5G je vybaven 7700mAh baterií, která poskytne až 12 hodin2 přehrávání videa, a možností pohodlného rychlého 20W nabíjení8. Displej s certifikací TÜV Eye Care9 poskytuje pohodlnější zážitek za čtení, minimalizuje produkci modrého světla a blikání, zatímco režim Immersive Reading umožňuje snadné přepínání mezi barevným a monochromatickým režimem při čtení z digitální knihovny. Volitelný stylus Lenovo Tab Pen Plus4 pak poskytne flexibilitu pro kreativitu.

 

Získejte více softwaru a služeb

Tablet Lenovo Tab P12 přichází s několika klíčovými aplikacemi pro učení:

  • Aplikace Nebo a MyScript Calculator 2 zdarma5
  • WPS se třemi měsíci prémiových funkcí zdarma5
  • Aplikace Lenovo NotePad5
  • Bezplatný rok služeb ADP One na vybraných trzích5

Cena a dostupnost10

  • Tablet Lenovo Tab P12 ve variantě 8+128 GB s Wifi a perem Lenovo Tab Pen Plus bude na českém trhu dostupný v rámci předobjednávek už od 26. července, a to za exkluzivní zaváděcí cenu 8 999 Kč vč. DPH. Za výhodnou cenu si zákazníci mohou tablet koupit až do 6. srpna, následně bude Lenovo Tab P12 dostupný za 9 999 Kč vč. DPH.10 Ke svému nákupu navíc zákazníci získají také službu ADP One zcela zdarma.
  • K tabletu Lenovo Tab P12 si mohou zákazníci zakoupit také Lenovo Tab P12 Folio Case za 699 Kč vč. DPH nebo externí klávesnici inspirovanou notebooky ThinkPad Lenovo Keyboard Pack for Tab P12 za 2 499 Kč vč. DPH.
  • Tablet Lenovo Tab M10 5G bude dostupný za cenu od 9 999 Kč včetně DPH a na vybraných trzích EMEA bude k dispozici od srpna 2023.10

Produktové specifikace

Lenovo Tab P12 Lenovo Tab M10 5G
Výkon Procesory Osmijádrový MediaTek Dimensity 7050

2xA78 2.6GHz+

6 xA55 2.0GHz

Mobilní platforma Snapdragon 695 5G

Kryo 660 2x zlatý 2.2GHz + 6x stříbrný 1.8GHz

 

OS Android 13

Očekávají se dva upgrady OS a čtyři roky bezpečnostních záplat.

Android 13 (T)

Očekává se jeden upgrade OS a 3,5 roku bezpečnostních záplat. ​

Paměť 4GB+128

8GB+128

8GB+256

Podpora rozšiřitelné MicroSD karty (prodává se samostatně)

4+128GB

6+128GB uMCP4x

Podpora rozšiřitelné MicroSD karty

Displej 12,7palcový LTPS LCD displej s měřením okolního světla

2944 x1840, 60Hz obnovovací frekvence, 273ppi

10,61palcový 2K(1200×2000) 15:9, 90Hz
Audio Čtyři reproduktory JBL 1x mikrofon

2x reproduktory

3.5mm audio jack​

Dolby Atmos

Kamera Přední: 13Mpx FF s RGB sensorem a ultraširokým FOV

Zadní: 8Mpx AF + Flash LED

Přední: 8Mpx FF​

Zadní: 13Mpx AF s Flash LED ​

Baterie 10,200mAh

Až 10 hodin přehrávání videa2

7,700mAh

Až12 hodin2 přehrávání videa

Až 9 hodin2 přehrávání videa s připojením 5G1

Senzory Akcelerometr

G senzor

RGB senzor

Gyroskop

Elektronický kompas

Hallův senzor

Snímač otisků prstů na tlačítku pro zapnutí

Akcelerometr

G senzor

Senzor okolního světla

Gyroskop

Hallův senzor​

Vibrace

Sar Senzor

Konektivita Porty USB Typ-C 2.0/nabíjení/audio

Slot pro MicroSD kartu

USB Typ-C

2.0/nabíjení

Podpora QC3.0/PD3.0

1x Slot pro MicroSD kartu

1x Slot pro Nano SIM kartu

 

Wireless 802.11 a/b/g/n/ac/ax

Wi-Fi 6

Bluetooth® 5.1

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, 2.4G + 5G1 Bluetooth® 5.1
Design Rozměry

(Š x H x V)

293.3 x 190.7 x 6.9 mm (bez výstupu kamery) 252.74 x 160.34 x 8.3mm​

(bez výstupu kamery)

Barva Storm Grey; Oat Abyss Blue​
Váha ~615g (pouze tablet) ~490g

 

1 Vyžaduje síťové připojení 5G a samostatně zakoupený mobilní datový tarif, který se může lišit podle místa. Platí další podmínky a/nebo poplatky. Rychlosti připojení se mohou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

2 Všechny údaje o životnosti baterie jsou přibližné a založené na interním testování za optimálních laboratorních a síťových podmínek. Skutečný výkon baterie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínkách, bezdrátových funkcích, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorech. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Lenovo Tab M10 5G poskytuje až 9 hodin přehrávání videa s připojením 5G.1

3 Studie společnosti Lenovo z roku 2022 zaměřená na tablety

4 Dostupnost barevných variant a příslušenství se může lišit podle geografické polohy; příslušenství se prodává samostatně.

5 Dostupnost a možnosti aplikací se mohou lišit podle geografické polohy.

6 Lenovo Freestyle vyžaduje kompatibilní počítač s operačním systémem Windows.

7 Voděodolnost pomáhá chránit před mírným vystavením vodě jako je náhodné polití, postříkání nebo slabý déšť. Není určeno k ponoření do vody nebo vystavení tlaku vody či jiným kapalinám. Odolnost vůči vodě se může časem snižovat. Zařízení není vodotěsné.

8 20W rychlá nabíječka je prodávána samostatně na vybraných trzích a bude se lišit podle geografické polohy.

9 Certifikační značka TÜV Rheinland znamená, že výrobek byl zkontrolován podle přísných bezpečnostních požadavků akreditovanou třetí stranou a je podporován pravidelnými továrními kontrolami.

10 Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu a mohou se změnit bez upozornění; platí další podmínku. Ceny prodejců se mohou lišit. Data naskladnění a barevné možnosti se mohou lišit podle geografické polohy a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv bez upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktů.

11 Klávesnice není součástí balení.