Novinky v cloudové platformě Acronis: integrace s Microsoft Sentinel a podpora VMware vSphere 8

Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT ekosystémy svých zákazníků.

K nejdůležitějším inovacím patří:

  • Generický SIEM Connector – Mnoho MSP poskytovatelů využívá technologii SIEM k vyšetřování bezpečnostních incidentů, nápravě, identifikaci hrozeb a dosažení compliance. Acronis Generic SIEM Connector umožňuje platformě Acronis Cyber Protect Cloud zasílat data o výstrahách do jakéhokoliv SIEM systému s podporou CEF (Common Event Format) a tím snížit riziko výpadku provozu či kybernetického útoku.
  • Integrace s Microsoft Sentinel – Partneři využívající Cyber Protect Cloud nyní mohou rozšířit a automatizovat kybernetickou ochranu svých zákazníků s pomocí integrace platformy s Microsoft Sentinel. Ta umožňuje synchronizaci s bezpečnostním ekosystémem Microsoft zasíláním dat o výstrahách do Microsoft Sentinel, čímž partneři získávají jednotné řešení pro detekci útoků a jejích eliminaci.
  • Podpora VMware vSphere 8.0 – Partneři, kteří používají VWware vSphere 8.0 a Acronis Cyber Protect Cloud, mají jistotu, že obě platformy nyní spolupracují nejlepším možným způsobem včetně všech základních a pokročilých scénářů zálohování a obnovy.
  • Certifikace eIDAS v rámci Advance Files Sync and Share – Elektronický podpis, který je součástí řešení Advanced Files Sync and Share pro sdílení podnikových dokumentů, má nyní certifikaci eIDAS kompatibilní s evropskými standardy. Partneři tak mohou generovat důvěryhodné certifikáty a přidávat je k dokumentům, a tím zjednodušit workflow.
  • Vyšší frekvence zálohování Microsoft 365 a Google Workspace – Administrátoři nyní mohou nastavit frekvenci zálohování instanci Microsoft 365 a Google Workspace až na 6krát za den, čímž minimalizují případné ztráty dat a provozní výpadky.

„Svět kybernetické ochrany je nesmírně dynamický a Acronis se snaží co nejrychleji reagovat na aktuální výzvy tak, aby vždy mohl nabídnout svým partnerům nejefektivnější nástroje,“ řekl Štěpán Bínek, manažer prodeje cloudových řešení Acronis ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Nejnovější aktualizace v Acronis Cyber Protect Cloud přinášejí MSP poskytovatelům vylepšení, kterými mohou zvýšit úroveň ochrany uživatelských infrastruktur, a přitom zjednodušit správu svých zákazníků.“

Pro více informací o novinkách v Acronis Cyber Protect Cloud navštivte https://www.acronis.com/en-us/products/cloud/cyber-protect/whats-new/.