Dell Technologies rozšiřuje nabídku AI řešení s cílem podpořit projekty bezpečné generativní umělé inteligence

Společnost Dell Technologies představuje nová řešení a služby, které zákazníkům pomohou rychle a bezpečně vytvářet lokální modely generativní umělé inteligence (GenAI), urychlí dosažení přínosů z této technologie a umožní novou úroveň automatizace.

Nová řešení Dell pro generativní umělou inteligenci staví na projektu Helix, který byl představen v květnu. Zahrnují IT infrastrukturu, počítače a profesionální služby a jejich smyslem je zjednodušit zavádění plnohodnotné GenAI s rozsáhlými jazykovými modely (LLM), přičemž nezáleží na tom, v jaké fázi tohoto procesu se zákazník nachází. Pomáhají podnikům všech velikostí a oborů se bezpečně transformovat a dosahovat lepších výsledků.

„Generativní umělá inteligence představuje inflexní bod, v němž dochází k zásadní změně jednak ve vývoji produktů, jednak ve výkonu práce,“ řekl místopředseda představenstva a provozní ředitel společnosti Dell Technologies Jeff Clarke v nedávném hovoru s investory. „Zákazníci užívají svá unikátní data a procesy k trénování masivních multifunkčních modelů se stovkami miliard parametrů, aby nalezli nové obchodní příležitosti, zvýšili produktivitu a podle toho přizpůsobili své fungování.“

„Generativní umělá inteligence může každému podniku pomoci transformovat data do inteligentních aplikací, které mu umožní řešit složité obchodní výzvy,“ řekl Manuvir Das, viceprezident divize Enterprise Computing společnosti NVIDIA. „Se společností Dell Technologies stavíme na naší dlouholeté spolupráci a pomáháme dalším společnostem k lepší obsluze jejich zákazníků, komplexní podpoře zaměstnanců a inovacím v rámci celého provozu.“

Rozsáhlé portfolio produktů Dell, včetně pracovních stanic Dell Precision, serverů Dell PowerEdge, škálovatelného úložiště Dell PowerScale, podnikového objektového úložiště Dell ECS a širokého spektra služeb poskytuje díky řešení pro generativní AI spolehlivé nástroje pro provoz GenAI kdekoli – od stolních počítačů po klíčová datová centra, edge prostředí a veřejné cloudy. Díky zvýšené poptávce v souvislosti s růstem investic do umělé inteligence mezi podniky po celém světě zaznamenává server Dell PowerEdge XE9680 nejrychleji rostoucí objem prodeje z celého portfolia Dell Technologies.

CyberAgent, japonská společnost zabývající se digitální reklamou, si vybrala servery Dell jako klíčovou IT infrastrukturu pro svůj vývoj generativní umělé inteligence a digitální reklamy. „Rozhodli jsme se pro servery Dell PowerEdge XE9680 vybavené grafickými procesory NVIDIA H100, které jsou optimalizovány pro aplikace generativní AI,“ řekl Daisuke Takahashi, architekt řešení CIU společnosti CyberAgent. „Oceňujeme také snadné použití nástroje pro správu Dell iDRAC pro bezpečnou místní i vzdálenou správu serverů.“

Ucelené řešení GenAI pro podniky

Ověřený design Dell pro generativní AI s technologií NVIDIA je předloha vytvořená ve spolupráci se společností NVIDIA, optimalizovaná pro urychlení implementace modulární, bezpečné a škálovatelné podnikové platformy GenAI.

Až dosud tradiční přístupy k vyhodnocování dat pomocí AI postrádaly schopnost škálovat a podporovat LLM tak, aby bylo možné získávat výsledky v reálném čase. Stejně tak chyběla cílená strategie, která by zajistila, aby byla data pro AI infrastrukturu snadno využitelná. Toto řešení pomáhá zákazníkům získávat kvalitnější, rychlejší a relevantnější předpovědi a rozhodnutí na základě vlastních dat.

Díky komplexnímu ověřenému přístupu k vyhodnocování dat mohou podniky rychle implementovat projekty GenAI, škálovat aplikace a transformovat procesy v klíčových oblastech, jako je interakce se zákazníky, tvorba a správa obsahu, vývoj softwaru nebo prodej.

Ověřené designy Dell jsou předem otestované a osvědčené konfigurace určené pro provoz generativní umělé inteligence založené na infrastruktuře Dell, jako je Dell PowerEdge XE9680 nebo PowerEdge R760xa, s možností výběru z grafických jednotek NVIDIA Tensor Core, NVIDIA AI Enterprise a NVIDIA NeMo se softwarem společnosti Dell. Zákazníci je mohou kombinovat s odolným a škálovatelným úložištěm nestrukturovaných dat včetně Dell PowerScale a Dell ECS. Infrastruktura je k dispozici prostřednictvím služby Dell APEX, která zákazníkům nabízí lokální nasazení s cloudovým modelem využívání prostředků a správy.

Služby přispívají k rychlejším a komplexnějším přínosům GenAI

Profesionální služby Dell poskytují široké spektrum nových možností, které zákazníkům pomáhají urychlit zavádění GenAI s cílem zvýšit provozní efektivitu a podpořit inovace.

Služby začínají zpracováním nové strategie GenAI, která popisuje případy použití s vysokou hodnotou a plán jejich realizace. Dell také nabízí komplexní implementační služby založené na svém ověřeném návrhu pro GenAI s technologií NVIDIA a adaptační služby, které platformu aplikují na konkrétní případy použití, jako je interakce se zákazníky nebo vytváření obsahu. Po začlenění nového řešení do činnosti podniku pomáhají škálovací služby společnosti Dell zlepšovat provoz prostřednictvím externě řízených služeb, školení nebo rezidentních specialistů.

„Řešení umělé inteligence společnosti Dell pomáhá podnikům správně zaměřit úsilí v oblasti GenAI a pomáhá zefektivnit provoz, protože zákazníci se snaží rychle dodávat produkty a služby pro specifické případy použití v různých odvětvích,“ řekl Ashish Nadkarni, viceprezident skupiny a generální ředitel pro celosvětový výzkum infrastruktury a BuyerView, IDC. „V éře inteligentní automatizace vychází společnost Dell Technologies vstříc organizacím, ať už jsou na cestě GenAI kdekoli, a pomáhá jim zajistit si úspěch ve stále inteligentnějším a technologiemi řízeném světě.“

Pracovní stanice Precision umožňují bezpečný vývoj GenAI na lokálním zařízení

Nejprodávanější pracovní stanice na světě Dell Precision umožňují vývojářům AI a datovým vědcům vyvíjet a ladit modely GenAI lokálně před nasazením ve velkém rozsahu. Pracovní stanice Precision – které pojmou až čtyři grafické jednotky řady NVIDIA RTX 6000 Ada – poskytují spolehlivost a výkon pro provoz softwarových rámců AI o 80 % rychleji než předchozí generace.

Integrovaný AI software Dell Optimizer se učí a reaguje na způsob práce uživatelů, zvyšuje výkon aplikací, zlepšuje síťovou konektivitu a zkvalitňuje zvuk. Nejnovější funkce umožňuje uživatelům mobilních pracovních stanic, kteří pracují s modely GenAI, zlepšovat výkon užívané aplikace a zároveň minimalizovat dopad na výdrž baterie.

Dostupnost

  • Ověřený design Dell pro generativní AI s technologií NVIDIA je v současné době celosvětově k dispozici prostřednictvím tradičních prodejních kanálů a Dell APEX.
  • Profesionální služby Dell pro generativní umělou inteligenci jsou v současné době k dispozici ve vybraných zemích.
  • Pracovní stanice Dell Precision (7960 Tower, 7865 Tower, 5860 Tower) s grafickými jednotkami NVIDIA RTX 6000 Ada budou celosvětově k dispozici začátkem srpna.
  • Nástroj pro optimalizaci pracovní zátěže Dell Optimizer bude celosvětově k dispozici na vybraných mobilních pracovních stanicích Precision od 30. srpna.

Další zdroje (v angličtině)

Další informace o využití umělé inteligence v řešeních Dell Technologies

Další informace o službách Dell Professional Services pro generativní umělou inteligenci

Další informace o pracovních stanicích Dell Precision

Blog: The Game-changing Potential of Generative AI

Blog: Deliver Faster Value With Dell Generative AI Solutions