Ocenění IFS Innovation Award putuje do České republiky

IFS, globální dodavatel podnikových aplikací, vybral vítěze prvního ročníku celosvětové soutěže IFS Innovation Award – Od nápadu k obchodní hodnotě. Stal se jím Martin Kvapilík ze společnosti Toshulin, která je dlouholetým zákazníkem společnosti ALTEC a IFS Aplikace používá již od roku 2003. Porota ocenila jeho nápad založit inovační klub s využitím zdrojů od návštěvníků ve všech kritériích, jako je originalita, vliv na obchod, praktické využití a měřitelnost jako nejlepší. Ocenění převzal Martin Kvapilík na celosvětové konferenci IFS v Göteborgu.

Vítězná aplikace – klub inovací – byla vyhodnocena jako inovativní, jde o převod staré myšlenky „schránky na nápady“ na online diskusi členů klubu a vkládání kreativních nápadů a myšlenek prostřednictvím sociálních sítí a mobilních aplikací. Velkým přínosem tohoto nápadu je možnost diskuse s aktivními zájemci a uživateli moderních technologií napříč všemi průmyslovými odvětvími.

„Jsem velmi potěšen, že mohu vyhlásit prvního vítěze naší soutěže Innovation Award, říká předseda poroty Alastair Sorbie, CEO IFS. „Řešení Martina Kvapilíka je zcela v souladu s inovační filozofií IFS. Těšíme se na naši spolupráci na projektu v IFS Labs.“

„Vítězství v soutěži IFS Innovation Award je pro mě velkou ctí“, říká Martin Kvapilík. „Moje řešení je založeno na jednoduchém nápadu: spolupráce přináší inovace. Těším se na to, až se nápad převede do plně funkčního produktu“.

Členství v inovačním klubu je časově omezené a setrvání v klubu je podmíněno přispíváním nových nápadů a poskytnutím komentářů a připomínek k nápadům ostatních. Nečlenové mohou pro zajímavost sledovat zlepšovací návrhy a v případě zájmu se do klubu připojit i prostřednictvím mobilní aplikace na svém chytrém telefonu.

O společnosti IFS

IFS je veřejně obchodovaná společnost (OMX STO: IFS) založená v roce 1983, která vyvíjí, dodává a implementuje systém IFS Applications™, plně integrovanou sadu aplikací pro plánování podnikových prostředků založenou na technologii SOA. Společnost má více než 2 000 zákazníků ve více než 60 zemích a soustředí se na sedm hlavních odvětví: letectví a obranu, technické služby a telekomunikace, strojírenství, zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, maloobchod a velkoobchod, stavební průmysl a správu služeb. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s. r. o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku IFS Slovakia, spol. s r.o. se sídlem v Žilině. Od r. 2001 v ČR rovněž jako distributor a implementační partner IFS působí významný český systémový integrátor, společnost ALTEC a.s. V současné době mají všechny tyto společnosti k dispozici více než 80 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu. Více informací naleznete na www.IFSWORLD.com a www.ALTEC.cz.