Oracle OpenWorld: Dotykový Fusion Middleware

Společnost Oracle oznámila řadu inovací sady Oracle Fusion Middleware, které dále posilují technologický náskok této platformy před konkurencí. Za posledních 12 měsíců se Oraclu podařilo vylepšit tyto produkty více než 2 000 inovacemi, které vycházely především z požadavků zákazníků. Poslední novinkou je dotyková aplikace Fusion Tap pro iPad.

Novinky se týkají všech klíčových součástí celé platformy včetně Oracle SOA Suite, Oracle WebLogic Server, Oracle WebCenter, Oracle Business Intelligence, Oracle Identity Management a Oracle Data Integration. Výsledkem je jediná nabídka middlewaru na současném trhu, která umožňuje komplexní, otevřený a integrovaný přístup k sociálním sítím, mobilním technologiím i cloud computingu. Sadu používá celosvětově více než 125 000 zákazníků prakticky ze všech oborů podnikání. Více než 10 000 partnerů společnosti Oracle na této platformě vyvíjí a nasazují svá inovativní řešení. Oracle Fusion Middleware umožňuje podnikům vytvářet a provozovat agilní podnikové aplikace, které maximalizují efektivitu IT, protože umožňují plně využít možnosti moderního hardwaru i softwaru.

„Oracle Fusion Middleware je také technologie, na které běží služby rodiny Oracle Cloud,“ dodává v této souvislosti Hasan Rizvi, výkonný viceprezident společnosti Oracle pro produkty Fusion Middleware a Java. „Přináší tak novou generaci inovací nejen našim zákazníkům, ale i přímo společnosti Oracle.“

Oracle WebCenter

Aktuální verze byla vydána letos v květnu. Vylepšuje možnosti získávat nové zákazníky a zvyšovat loajalitu ke značce pomocí rozšířených sociálních funkcí a interaktivity.

Oracle Data Integration

Novinkou je produkt Oracle GoldenGate 11g Release 2. Nová verze zvyšuje výkon, spolehlivost i možnosti správy a nabízí řešení pro komplexní integraci dat v reálném čase. Podporuje vysokokapacitní systémy, globální implementace a heterogenní platformy. Vylepšeno je zabezpečení a zachycování dat.

Oracle Identity Management

V červenci se tato platforma dočkala nové verze Oracle Identity Management 11g Release 2. Optimalizuje a zjednodušuje cyklus řízení identit, zvyšuje zabezpečení všech zařízení i zdrojů informací bez ohledu na to, zda jsou umístěny před nebo za firewallem. Produkt nabízí organizacím vyšší zabezpečení při přijetí nových technologií: cloudu, sociální a mobilní infrastruktury.

Letošní novinkou je také Oracle Privileged Account Manager určený pro vysoce zabezpečené a přitom jednoduché řízení sdílených účtů, jako je root nebo administrátor databáze. Tyto účty s sebou obvykle přinášejí další zvýšená oprávnění a přístup k vysoce citlivým informacím.

Nástroje pro vývojáře

Jako novinka, prozatím v podobě předběžné verze (preview), byl na konferenci Oracle OpenWorld představen framework Oracle ADF Mobile. Tento nástroj založený na jazyce Java a standardu HTML5 je určen pro vývoj mobilních aplikací.

Oracle WebLogic Server

Společnost Oracle oznamuje zdarma dostupnou vývojářskou licenci na Oracle WebLogic Server. Vývojáři mohou tedy vytvářet příslušné aplikace přímo na svém desktopu a zdarma. Pomocí této licence jsou k dispozici všechny verze Oracle WebLogic Server hostované na síti OTN (Oracle Technology Network).

Oracle Fusion Tap

Společnost Oracle oznámila dostupnost nástroje Oracle Fusion Tap jako nativní aplikace pro tablet iPad, díky níž mohou uživatelé dosahovat vysoké pracovní produktivity opravdu kdykoliv a kdekoliv. Provoz aplikace Oracle Fusion Tap, sloužící k provozu na cloudu založených podnikových aplikací, vyžaduje pouze jednoduchou instalaci z Apple App Store.

Aplikace Oracle Fusion Tap se automaticky personalizuje pro každého uživatele, na jediném místě mu poskytuje potřebné funkce, které může používat, i když zrovna není v kanceláři. Zajišťuje rychlé nalezení potřebných informací nebo spojení na kolegy, přesně tak, jak odpovídá požadavkům na fungování moderní agilní firmy. Pracovat s aplikací lze navíc i bez přístupu k internetu. Funkce jsou rozdělené do tří základních nabídek („connect“, „analyze“, „work“) a jsou snadno použitelné i pro řešení komplexnějších úloh. Přístup k důvěrným informacím, jako jsou např. klíčové ukazatele výkonnosti, je samozřejmě patřičným způsobem zabezpečen.

„Podniky i poskytovatelé technologií se musejí přizpůsobit tomu, že mobilita nyní prostupuje celou organizací a pracovními procesy, zdaleka už nejde jen o prodejní týmy,“ uvádí Carter Lusher z analytické společnosti Ovum. „Mobilní přístup se z přidané hodnoty stává pro podniky nutností. Mobilní aplikace by měly poskytovat plnohodnotný přístup, umožňovat analýzu dat i provedení celé příslušné pracovní úlohy.“