Pervez Qureshi jmenován výkonným ředitelem společnosti Epicor

logo_epicor_webSpolečnost Epicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů, oznámila, že Pervez Qureshi byl s okamžitou účinností jmenován jejím prezidentem a výkonným ředitelem (CEO, Chief Executive Officer).

Pervez Qureshi má více než dvacetiletou zkušenost s řízením technologických a softwarových firem. Od roku 2006 byl prezidentem a výkonným ředitelem společnosti Activant Solutions, která se spojila s Epicorem, když obě firmy zakoupil investiční fond Apax Partners. Tato transakce byla dokončena 16. května letošního roku. Qureshi měl velkou zásluhu na vytvoření firemní kultury společnosti Activant, která svým zákazníkům poskytovala vynikající služby a podporu. Výsledkem bylo, že Activant patřil ve svém oboru ke špičce z hlediska spokojenosti zákazníků a schopnosti si je udržet. Společnost získala vedoucí pozici v oblasti distribuce a prodejů na vertikálních trzích.

„Nový Epicor je dnes opravdu celosvětovým lídrem v oblasti softwarových aplikací určených pro konkrétní průmyslové segmenty. Máme více než 33 000 zákazníků ve více než 150 zemích,“ uvádí P. Qureshi. „Jsem poctěn tím, že mohu vést firmu vzniklou spojením Epicor a Activant v nové fázi růstu. Můžeme stavět na naší vedoucí pozici na trhu, dynamice, schopnosti inovací a firemní kultuře orientované na zákazníky. Především se těším na spolupráci s talentovaným týmem více než 4 000 našich zaměstnanců. Chceme přinášet ještě větší hodnotu našim zákazníkům na všech trzích, kde působíme – od výroby, distribuce a služeb až po prodejce hardwaru a softwaru.“

Qureshi je znám tím, že dokáže zajistit stabilní výkon společností, které řídí, a jejich organický růst. Má také zkušenosti s akvizicemi – při řízení společnosti Activant se mu do ní podařilo integrovat sedm dalších firem. Do roku 2004 působil ve společnosti Activant jako provozní ředitel (Chief Operating Officer, COO) a výkonný viceprezident. Předtím pracoval mj. ve společnostech Harvest Software, Metaphor Computer Systems, Hewlett-Packard a IBM. Má tituly MBA z Darden Graduate School of Business (součást University of Virginia) a B.S.E.E z University of Lowell (v Massachusetts).

George Klaus, dřívější prezident, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Epicor, si nadále zachová funkci předsedy představenstva a bude se podílet na formování strategie dalšího vývoje společnosti. Se softwarovým průmyslem má více než třicetileté zkušenosti. Výkonným ředitelem společnosti Epicor byl od roku 1996 a měl významný podíl na vybudování pozice firmy jako celosvětového a předního dodavatele softwaru pro řízení podnikových procesů.

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým 20 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení péče o zákazníky (CRM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 17 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.