Přichází legenda: nová sada keramických nožů Kyocera Legend

Ostřejší než kdy jindy, s elegantním designem, lehké a odolné – i takhle by se stručně daly shrnout vlastnosti keramických nožů v nové třídílné sadě Kyocera Legend. Jak název napovídá, jejich přednosti jim doslova předurčují stát se legendou v rukou profesionálních i amatérských kuchařů.

Japonská kuchyně vyžaduje nejvyšší přesnost a zručnost, proto není divu, že právě v Japonsku se objevily před desítkami let keramické nože společnosti Kyocera, která se tak stala jedním z prvních průkopníků keramické čepele. Nože se samozřejmě průběhem let stále vyvíjejí, stávají se ještě ostřejšími, tenčími a odolnějšími.

A právě teď přichází nová série vynikajících keramických nožů Kyocera Legend. Kvalitní černá plastová rukojeť s elegantním kovovým koncem drží velmi ostrou, trvanlivou čepel z keramiky. Série Legend se skládá ze tří nožů s čepelí o délce 13, 15 a 17 centimetrů. Díky ergonomickému designu nožů se výborně drží v ruce a snadno používají. Vaření se tak stává opravdovou radostí, všechno jde totiž mnohem rychleji, lehce a přesně. Dokonce i rajčata, u nichž krájení mnohdy působí problémy, lze řezat až na extrémně tenké plátky – a to bez jakékoliv deformace.

Keramické nože Kyocera jsou vyhlášené tím, že si udrží svou jedinečnou ostrost po celá léta. Jsou odolné vůči korozi, neovlivňují chuť potravin a jídel. Neničí v ovoci a zelenině vitamíny a enzymy, zachovávají zkrátka suroviny pro přípravu jídel v tom nejlepším stavu. Čas prověřil, že keramika, která je tvrdší než ocel, je v kuchyni daleko lépe použitelná. Nevyžaduje fyzickou sílu, nezdržuje broušením a má vliv na kvalitu potravin.

Keramické nože Kyocera jsou na trhu již od roku 1984. Díky svým unikátním vlastnostem, designu a vysoké kvalitě se staly populárními společníky v mnoha kuchyních. Do současnosti jich společnost prodala již přes 6 milionů kusů ve více než 35 zemích po celém světě.

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb Kyocera na českém trhu je firma Janus, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Janus
Společnost Janus byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky Kyocera v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost Janus je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern Kyocera, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.