Proč lidé nespoří? I kvůli politikům

Hlavním důvodem, proč lidé nespoří, je neatraktivnost spoření u bank (34 %), druhým nejčastějším důvodem je fakt, že nic neuspoří (28 %). Pětina lidí pak investuje jinde a překvapivě vysokých 18 % lidí nespoří kvůli nestabilitě zdejšího politického prostředí. Vyplývá to z informací společnosti Yeseter, která se zabývá analýzou a monitoringem sociálních sítí a webových diskusí. 

Průzkum, ze kterého uvedené informace vyplynuly, byl zrealizován v prvním čtvrtletí letošního roku a analyzoval celkem 84 tisíc příspěvků na webových diskuzích a v sociálních sítích. Hojně se v online prostředí diskutuje o půjčkách a úvěrech. Nejvíce o nebankovních půjčkách (35 %), spotřebitelských úvěrech (21 %) a kontokorentu (20 %). Z pohledu bankovních ústavů se nejčastěji hovoří o nabídce České spořitelny, následují Komerční banka a mBank.

Online diskutující na sociálních sítích a v diskusích na webových portálech mezi bankovními produkty nejpozitivněji vnímají studentské účty, bezkontaktní platby a přímé bankovnictví. O bankovních produktech a investicích přitom hovoří na internetu především muži ve věku mezi 20 a 45 lety.

Zdroj: Yeseter.com, 2014/01-03