Průzkum Kasa.cz: Čtvrtina lidí bude mít letos chudší Vánoce

Téměř polovina Čechů bude pod stromeček kupovat praktické dárky, jako například oblečení, sportovní vybavení či kosmetiku, a to i přesto, že by sami nejraději dostali elektroniku. Největší nákupní horečka propukne tradičně v polovině listopadu a letos proběhne především na síti. Vyplývá to z průzkumu, který mezi svými zákazníky provedl přední český internetový nákupní portál Kasa.cz.

Sedm z deseti lidí očekává, že letošní Vánoce budou v porovnání s loňským rokem stejné, 28 % si myslí, že budou jejich svátky chudší a jen dvě procenta se domnívají, že budou mít bohatší svátky než vloni.

Z průzkumu dále vyplývá, že tři čtvrtiny lidí (73 %) plánují nakupovat vánoční dárky v listopadu a čtvrtina v prosinci. Dva z pěti respondentů (43 %) plánují utratit za vánoční dárky 2-5 tisíc korun, 37 % mezi 5-10 tisíci, 13 % více než 10 tisíc a naopak 7 procent méně než 2 tisíce korun.

Téměř polovina lidí bude kupovat vánoční dárky pro 5-9 osob, dva z pěti (42 %) pro 2-4 osoby, devět procent pro více než 10 lidí a naopak jen 2 procenta pro jedinou osobu. Polovina nakupujících nebude čekat s nákupem drahých vánočních dárků na povánoční výprodeje, třetina (32 %) si není jistá a 18 % bude drahé dárky nakupovat až po vánocích.

Dvě třetiny (64 %) lidí nakoupí vánoční dárky především online, přičemž jasnou preferencí je jejich doprava domů (65 %) namísto osobního vyzvednutí (35 %). Nejčastěji za ně lidé budou platit hotově (43 %) či platební kartou (37 %).

Průzkum se uskutečnil na přelomu října a listopadu, zúčastnilo se jej 2 400 zákazníků Kasa.cz, k jejichž nejčastějším přáním pod stromeček patřil nový tablet, chytrý telefon či kávovar.

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 13 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte www.kasa.cz.