Snadná tvorba brožur díky novému dokončovacímu řešení pro tiskárny imagePRESS od Canonu

Společnost Canon Europe rozšiřuje řadu dokončovacích řešení nabízených společně s digitálními tonerovými tiskovými stroji imagePRESS V1000 a V1350 o produkční zařízení na výrobu brožur řady BLM5000 od firmy Plockmatic.

Zařízení je určeno pro zákazníky se středními až vysokými objemy tisku, a kromě brožur běžného formátu na výšku nabízí také možnost výroby brožur formátu A4 na šířku. Umožňuje zahranění hřbetu brožury čelní ořez nebo trojřez pro tvorbu brožur potisknutých až do kraje. Model BLM5000 ve verzích pro tvorbu brožur z 35 nebo 50 listů umožňuje šití skobičkami nebo drátem. Díky šití až 4 skobiček na jednu brožuru rozšíří nabídku aplikací poskytovatelů tiskových služeb, a to zejména těch, které tisknou prodloužené formáty pomocí zařízení imagePRESS.

Zařízení pro výrobu brožur BLM5000 doplňuje systémy Plockmatic BLM 550+ a BLM 50/35 z řady vysoce výkonných dokončovacích zařízení třetích stran, která Canon nabízí a která umožňují realizovat na míru šitá a vysoce automatizovaná komplexní výrobní řešení. Integrace těchto systémů také umožňuje poskytovatelům tiskových služeb nabízet pestřejší mix aplikací. Přináší tak více příležitostí k obchodnímu růstu.

„Poskytovatelé tiskových služeb stále hledají nové způsoby, jak produkovat profesionálně vypadající dokumenty v menších nákladech a zároveň udržet nebo zvýšit ziskovost a produktivitu. Tato optimalizace vyžaduje plynulejší komplexní pracovní postupy, takže se nákladově efektivní inline dokončovací řešení stávají zásadním faktorem ovlivňujícím úspěch. Nejnovější produkční tiskové systémy Canon imagePRESS si poradí s nebývalým spektrem substrátů a velikostí archů a zároveň poskytují výjimečnou úroveň kvality obrazu. Jsme rádi, že můžeme uvedením nové řady BLM5000 doplnit řadu imagePRESS o další možnost automatizace výroby brožur na šířku – o formát, který je často požadován pro vysoce kvalitní „look booky“, brožury a průvodce,“ uvedla Jennifer Kolloczek, ředitelka pro plánování, marketing a inovace v oblasti produkčního tisku pro region EMEA společnosti Canon Europe.

Řada BLM5000 je již nyní v prodeji prostřednictvím prodejců Canon v celém regionu EMEA, a to pro inline konfiguraci s tiskárnou imagePRESS V1000 nebo V1350.