Společnost MiR jmenuje nového prezidenta a rozšiřuje úspěšnou strategii svého růstu

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší dodavatel autonomních mobilních robotů (AMR), jmenovala Jean-Pierra Hathouta prezidentem společnosti s účinností od 1. května 2023. Zkušený obchodní manažer Jean-Pierr Hathout vystřídá Waltera Vaheyho, který zůstane ve společnosti jako poradce až do svého plánovaného odchodu do penze v roce 2024.

Jean-Pierre Hathout přichází z pozice prezidenta společnosti SIT Controls USA. Předtím budoval 17 let kariéru ve společnosti Bosch, kde zastával několik mezinárodních manažerských pozic. J. P. Hathout má doktorský titul v oboru strojírenství z Massachusettského technologického institutu MIT a přináší hluboké technologické znalosti a globální manažerské zkušenosti z řízení provozů v USA, Německu, Nizozemsku, Turecku a Číně. Úspěšně řídil integraci několika společností získaných společností Bosch.

„Unikátní rovnováha mezi manažerskými a technickými schopnostmi umožní Jean-Pierrovi, být skvělým lídrem společnosti MiR, která pokračuje v růstu a stává se největším globálním dodavatelem v oblasti autonomních mobilních robotů.“ uvedl Walter Vahey

W. Vahey bude působit v roli poradce J. P. Hathouta, což zajistí jak postupné předání odborných znalostí, tak hladký přechod ve vedení. „Můj odchod byl plánován již delší dobu a jsme rádi, že se Jean-Pierre připojil k týmu MiR a povede společnost k dalšímu růstu,“ uvedl Walter Vahey. „A během začátku jeho působení ve společnosti MiR mu budu stát po boku.“

Walter Vahey se stal prezidentem společnosti MiR v říjnu 2022 a významně se podílel na dohledu nad fúzí MiR s mobilními roboty AutoGuide. Předtím působil 37 let ve vedoucích pozicích v Teradyne, mateřské společnosti MiR.

Pod vedením Jean-Pierra Hathouta bude strategie společnosti MIR pokračovat podle stávajícího plánu. „Jsem vděčný za příležitost nastoupit do společnosti MiR, inovativního lídra v oblasti autonomních mobilních robotů. Jsem připraven pokračovat ve strategických cílech růstu společnosti MiR, přičemž se chci soustředit na rozšiřování portfolia společnosti MiR a posilování vztahů s globálními zákazníky společnosti MiR,“ uvedl Jean-Pierre Hathout.

Jean-Pierre Hathout v současné době žije se svou rodinou v Charlotte v Severní Karolíně. Přesune se do dánského Odense, kde bude trávit větší polovinu svého pracovního času v sídle společnosti MiR, a působit bude také v Bostonu, kde sídlí mateřská firma Teradyne.