Společnost Fortinet představuje rozsáhlá vylepšení svého operačního systému pro zabezpečení sítě v reálném čase, umožňuje tak podnikům posílit ochranu svých sítí

Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti a průkopník konvergence sítí a zabezpečení, oznámila vydání nejnovější verze svého operačního systému FortiOS a nová vylepšení kybernetické bezpečnostní platformy Fortinet Security Fabric.

„Společnost Fortinet jsme založili na myšlence posílení ochrany sítí našich zákazníků spojením síťových a bezpečnostních funkcí do konvergovaných bezpečných síťových řešení. Abychom toho dosáhli, strávili jsme poslední dvě desetiletí tím, že jsme se soustředili na vývoj našich řešení okolo jednoho operačního systému a investovali do našich specializovaných procesorů FortiASIC. Dnes je FortiOS nejvýkonnějším operačním systémem pro zabezpečení sítě v reálném čase, který dokáže zjednodušit správu obsahu, aplikací, uživatelů, zařízení, dat a lokalit, a naše proprietární zařízení s čipy FortiASIC poskytují bezprecedentní výkon, vykazují nižší náklady a spotřebují méně energie. Výsledkem našeho úsilí věnovanému inovacím v průběhu více než 20 let je systém, který jedinečným způsobem umožňuje spolupráci více než 30 síťových a bezpečnostních funkcí. Jsme velice hrdí na to, že s verzí FortiOS 7.6 dále vylepšujeme operační systém, který nastavuje laťku celému odvětví,“ řekl Ken Xie, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fortinet.

FortiOS 7.6 díky novým funkcím umožňuje zákazníkům ještě lépe zmírňovat rizika, zjednodušovat systémy a zajišťovat vynikající uživatelskou zkušenost napříč celou sítí. Novinky se týkají následujících oblastí:

  • Stovky vylepšení v systému FortiOS 7.6 zdokonalují platformu Fortinet Security Fabric v mnoha oblastech, jako je například bezpečná SD-WAN, síťová bezpečnostní architektura SASE, princip zero trust (ZTNA), automatizace, zavádění nových zařízení, izolace vzdáleného prohlížeče nebo monitorování digitální zkušenosti (DEM) – vše s možností flexibilního využití (SaaS nebo PaaS).
  • GenAI pro analýzu hrozeb a implementaci nových produktů: FortiOS 7.6, který využívá stávajících funkcí generativní umělé inteligence (GenAI) pro zrychlené vyšetřování a nápravu hrozeb, nativně integruje FortiAI (dříve Fortinet Advisor) do centrálního datového jezera FortiAnalyzer a jeho jednotné konzole pro správu FortiManager. Tyto integrace zlepšují analýzu hrozeb a reakci na ně a zefektivňují provoz sítí a zabezpečení. Rozšíření FortiAI v celé architektuře Fortinet Security Fabric urychluje rozhodování, pomáhá rychle detekovat a napravovat bezpečnostní incidenty a zajišťuje, že zákazníci mohou snadno zavádět technologie, jaké požadují.
  • Komplexní ochrana dat v celé síti: Centralizovaná ochrana dat v kombinaci s kontrolními body v rámci platformy Fortinet Security Fabric umožní širšímu okruhu podniků zavést a řídit ucelenou strategii prevence ztráty dat (DLP). Tyto vylepšené funkce FortiOS 7.6 zajišťují, že citlivé informace zůstanou v bezpečí bez ohledu na to, kde se v hybridní síti nacházejí.

Další aktualizace zdokonalující platformu Fortinet Security Fabric zahrnují:

  • Funkce detekce koncových bodů a reakce přidány do jednotného agenta Fortinet: FortiClient, jednotný agent platformy Fortinet Security Fabric, bude integrován s plnými funkcemi pro detekci koncových bodů a reakci (EDR), a zajistí tak ochranu proti ransomwaru, detekci založenou na chování a automatizovanou reakci, stejně jako detailnější přehled, kontrolu a funkce vzdáleného přístupu na principu zero trust (ZTNA). Fortinet poskytuje jednotného agenta, který zahrnuje VPN, ZTNA, platformu pro ochranu koncových bodů (EPP), EDR, DEM, řízení přístupu k síti (NAC) a SASE. Tím redukuje množství různých agentů a zjednodušuje správu ve složitých prostředích.
  • Další způsoby, jak bojovat proti nedostatku kybernetických dovedností: Vedle generativní umělé inteligence nyní FortiAnalyzer obsahuje i podporu předpřipravených služeb SIEM a SOAR. Dokáže tedy přijímat širší okruh dat a nabízí automatizované postupy zjednodušující zavádění a rozšiřování provozu zabezpečení (SecOps). Rozšíření je již k dispozici v podobě nabídky SOC ve formě služby, která podporuje SecOps. Fortinet navíc nově přidává externě spravovanou službu FortiGate Service na podporu síťových provozních týmů. Tyto služby odrážejí trvalou snahu společnosti Fortinet podporovat své partnery v rozšiřování jejich portfolií s cílem oslovit širší okruh zákazníků a propagovat všeobecné zavádění osvědčených postupů. Tyto služby konkrétně pomáhají našim partnerům lépe překonat aktuální nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oblasti kyberbezpečnosti a zefektivnit digitální transformaci jejich koncových zákazníků.

Další zdroje (v angličtině)