Společnost IFS vyhlásila soutěž Innovation Award

Společnost IFS, globální dodavatel podnikových aplikací, vyzvala podnikatele, studenty, inovátory a další jednotlivce, aby se zúčastnili prvního ročníku soutěže „IFS Innovation Award – od nápadu k obchodní hodnotě“. Uspět může každý koncepční nápad, který ukáže, jak novým a inovativním způsobem uplatnit v praxi informační technologie, a dosáhnout tak zvýšení obchodní hodnoty ve všech oblastech podnikání. Vítěz získá finanční odměnu ve výši 10 000 eur a jeho zlepšovací návrh bude přeměněn do podoby produktového prototypu. Vítěze vyhlásí Alastair Sorbie, CEO společnosti IFS, na světové konferenci společnosti IFS 15. října 2012 v Göteborgu ve Švédsku.

„Mám velkou radost, že mohu pozvat inovátory z celého světa, aby se s námi podělili o své nápady. Věřím, že všichni kreativní účastníci, kteří usilují o zvýšení obchodní hodnoty prostřednictvím lepšího využití podnikového softwaru, ocení příležitost vidět a zažít, jak se jejich nápad rozvíjí do podoby reálného softwarového prototypu,“ řekl CEO společnosti IFS, Alastair Sorbie.

Vítězný projekt vybere porota, ve které budou zasedat Alastair Sorbie, CEO společnosti IFS, Joe Barkai, viceprezident výzkumu a strategie produktového životního cyklu pro IDS Manufacturing, Magnus Höij, šéfredaktor časopisu IDG Internetworld, Cindy Jaudon, prezidentka a CEO společnosti IFS Americas, Dan Matthews, vedoucí laboratoří IFS, a Thomas Säld, vedoucí oddělení výzkumu a vývoje společnosti IFS.

Porota bude hodnotit zejména následující kritéria:

• originalita návrhu

• dopad návrhu

• praktická stránka vývoje návrhu

• možnost měřit přínosy návrhu

„Vždy hledáme inteligentní řešení, která podnikům nebo uživatelům zjednoduší pracovní proces. I když naší ambicí nikdy nebylo vytvářet nové trendy, neustále hledáme inovativní způsoby, jak zkombinovat stávající nápady tak, aby přinesly skutečnou obchodní hodnotu. Ptáme se sami sebe: „Jak může tato technologie přispět uživatel“? Pokud odpověď zní, „nemůže“, ponecháme takovou technologii stranou. Pokud v daném nápadu vidíme skutečný potenciál, začleníme jej do našeho portfolia,“ dodává Dan Matthews, CTO společnosti IFS.

Přihlášky je možné zaslat na adresu innovationaward@ifsworld.com do 1. září 2012. Podrobné informace o podmínkách soutěže a registraci jsou na webových stránkách www.ifsworld.com/innovation.

O společnosti IFS

IFS je veřejně obchodovaná společnost (OMX STO: IFS) založená v roce 1983, která vyvíjí, dodává a implementuje systém IFS Applications™, plně integrovanou sadu aplikací pro plánování podnikových prostředků založenou na technologii SOA. Společnost má více než 2 000 zákazníků ve více než 50 zemích a soustředí se na sedm hlavních odvětví: letectví a obranu, technické služby a telekomunikace, strojírenství, zpracovatelský průmysl, automobilový průmysl, maloobchod a velkoobchod, stavební průmysl a správu služeb. Přímé zastoupení IFS pro Českou republiku, společnost IFS Czech s. r. o. se sídlem v Praze, bylo založeno v roce 2000 spolu se zastoupením na Slovensku IFS Slovakia, spol. s r.o. se sídlem v Žilině. Od r. 2001 v ČR rovněž jako distributor a implementační partner IFS působí významný český systémový integrátor, společnost ALTEC a.s. V současné době mají všechny tyto společnosti k dispozici více než 80 odborníků, kteří zajišťují lokalizaci, dodávku a implementaci produktů IFS na českém a slovenském trhu. Více informací naleznete na www.IFSWORLD.com a www.ALTEC.cz.