Společnost Western Digital pomocí nového SSD disku rozvíjí představivost tvůrců digitálního obsahu a profesionálů. Disk je určený pro náročné kreativní pracovní postupy

V dnešním světě prudce roste poptávka po vizuální dokonalosti a tvorbě digitálního obsahu, což otevírá cestu k pokročilejším technologiím, které podporují produkci a konzumaci bohatého obsahu. Pro spotřebitele, studenty i profesionály jsou rychlé a spolehlivé nástroje nezbytnou součástí jejich fantazie.

Na základě svého oceňovaného portfolia SSD disků uvedla společnost Western Digital na trh SSD disk WD Blue™ SN580 NVMe™. Nový interní flash disk NVMe PCIe® Gen 4.0 je určen pro komunitu kreativních nadšenců a profesionálů, kteří jej mohou využít při modernizaci stávajících počítačů nebo při vylepšování vlastních sestav.

„Jak se pracovní postupy tvůrců stávají robustnějšími a složitějšími s náročnými aplikacemi a velkými multimediálními zdroji, jako je video v rozlišení 4K, je snadné být frustrován dlouhou dobou načítání,“ řekl Eric Spanneut, viceprezident pro klientské a podnikové disky SSD společnosti Western Digital. „Nový SSD disk WD Blue SN580 NVMe zvyšuje produktivitu, takže se profesionálové a podnikaví tvůrci mohou soustředit na realizaci svých představ, aniž by museli dlouho čekat na přenos souborů nebo načítání programů.“

WD Blue SN580 je prvním diskem v portfoliu produktů WD Blue, který je vybaveným technologií nCache™ 4.0 a NVMe PCIe® Gen 4.0. Profesionálové, stavitelé počítačů a tvůrci obsahu se tak mohou více soustředit na to, co dělají nejlépe, a nemusí se starat o dobu načítání a přenosu souborů.

Mezi klíčové vlastnosti nového SSD disku WD Blue SN580 NVMe patří:

  • NVMe PCIe Gen 4.0: (1TB – 2TB modely): Zvyšte produktivitu a bez námahy vykonávejte více úkolů mezi projekty s rozsáhlými a složitými pracovními postupy s vyšší odezvou aplikací a dobou spouštění díky rychlosti čtení a zápisu až 4 150 MB/s .
  • Technologie nCache 4.0: Umožňuje neuvěřitelně rychlé kopírování velkých souborů a mediálních zdrojů s vysokým výkonem zápisu v sériích a hybridní vyrovnávací pamětí SLC pro optimalizovaný pracovní postup.
  • Elegantní design: Až 2 TB ‡‡ úložiště na tenkém formátu M.2 2280 pro spolehlivé ukládání aplikací, dat a médií včetně fotografií, videí v rozlišení 4K a hudby.
  • Spolehlivost: Mějte jistotu díky pětileté omezené záruce* společnosti Western Digital a odolnosti až 900 TBW** (2TB model).
  • Nízké nároky na napájení: Úložiště bez paměti DRAM s nízkou spotřebou energie pomáhá maximalizovat výdrž baterie notebooku a umožní vám pracovat bez přerušení.

Ceny a dostupnost

SSD disk WD Blue SN580 NVMe je nyní k dostání v obchodě Western Digital Store a u vybraných prodejců, e-shopů, prodejců a systémových integrátorů a je na něj poskytována pětiletá omezená záruka.* Kapacity se pohybují od 250 GB‡‡ až po 2 TB‡‡. Ceny začínají na 1 449 Kč včetně DPH u kapacity 250 GB.

* 5 let nebo limit maximální výdrže (TBW), podle toho, co nastane dříve.

** Hodnoty TBW (zapsaných terabajtů) vypočtené na základě pracovní zátěže klientů JEDEC (JESD219) a liší se podle kapacity produktu.

1 MB/s = 1 milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování; výkon se může lišit v závislosti na hostitelském zařízení, podmínkách použití, kapacitě di