Veeam rozšiřuje možnosti kybernetické ochrany a doplňuje ji o schopnosti umělé inteligence, představil aktualizaci Veeam Data Platform 23H2

Veeam Software, lídr na trhu Data Protection a Ransomware Recovery, oznámil všeobecnou dostupnost nové verze Veeam Data Platform 23H2, která obsahuje řešení Veeam Backup & Replication™ v12.1, Veeam ONE v12.1 a Veeam Recovery Orchestrator v7. Nejnovější aktualizace Veeamu zaměřená na zásadní posílení odolnosti obsahuje stovky nových funkcí a vylepšení, které mají nejen chránit nejdůležitější podniková data, ale také jim radikálně zvýšit odolnost, aby mohly čelit ransomwaru i dalším kybernetickým útokům.

„Nejnovější studie Veeam Data Protection Trends Report zjistila, že 85 % organizací zažilo v posledním roce alespoň jeden ransomwarový útok, přičemž pouze 16 % z nich se podařilo zotavit bez zaplacení výkupného,“ řekl Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. „Jediným způsobem, jak zařídit, aby byla vaše firma imunní vůči dopadům ransomwaru, je zajistit ochranu a odolnost v případě útoku. Aktualizace Veeam Data Platform 23H2, včetně řešení Veeam Backup & Replication v12.1, staví na tom, co Veeam umí nejlépe: omezovat odstávky a ztráty dat u našich 450 000 zákazníků. Tato nejnovější verze umožňuje dosáhnout nejkratší dobu mezi kybernetickými incidenty a obnovou a poskytuje našim zákazníkům radikální zvýšení odolnosti, aby jejich podnikání mohlo fungovat dál.“

Šedesát procent organizací potřebuje významnou nebo úplnou změnu nastavení spolupráce mezi svými týmy pro zálohování a kybernetickou ochranu. Tyto role, kterých se nejvíce dotýkají kybernetické incidenty, jsou často nejméně spokojeny s úrovní spolupráce mezi těmito týmy.[1] Nejnovější aktualizace platformy Veeam jsou navrženy tak, aby propojily týmy zodpovídající za IT, cloud a bezpečnost s technologií, která jim umožní společně čelit ransomwaru, zastavit ho a zvítězit nad ním. Mezi nové funkce a vylepšení patří:

 • Integrovaný nástroj na detekci škodlivého softwaru využívající umělou inteligenci provádí během zálohování inline analýzu entropie a souborového systému s minimálním vlivem na výkon s cílem okamžitě detekovat ransomware a škodlivé aktivity při správě souborů.
 • Nové Veeam Threat Center upozorňuje na hrozby, identifikuje rizika a měří skóre zabezpečení prostředí.
 • Analýza obsahu YARA pomáhá přesně identifikovat kmeny ransomwaru, aby se zabránilo opětovné infekci malwaru v prostředí, a detekuje přítomnost citlivých dat v zálohách (jako jsou data PII, PHI a PCI).
 • Vylepšená ochrana zálohování zabraňuje náhodnému nebo úmyslně škodlivému vymazání nebo zašifrování záloh, včetně použití dalších možností neměnnosti a nového ‘principu čtyř očí‘, který zabraňuje náhodnému vymazání zálohy nebo úložiště.
 • Větší zabezpečení zálohování do cloudu zajišťuje přístup s nejnutnějšími oprávněními k úlohám zálohování a obnovy, s více granulárními oprávněními IAM a také neměnné zálohy pro databáze Amazon RDS PostgreSQL.
 • Security & Compliance Analyzer průběžně ověřuje zabezpečení zálohovací infrastruktury a přístupy k ochraně dat na základě osvědčených postupů pro zajištění úspěšné obnovy.

Jako přední světový poskytovatel softwaru pro replikaci a ochranu dat[2], uvádí Veeam nové funkce, které pomohou organizacím všech velikostí dosáhnout radikálního zvýšení odolnosti, jaké může přinést pouze naprostá důvěra v ochranu a rychlost odezvy i obnovy. Mezi hlavní nové funkce patří:

 • Asistent podporovaný umělou inteligencí, který využívá rozsáhlé jazykové modely spolu s kontextem dokumentace produktu, poskytuje v reálném čase přístup k bohatým znalostem společnosti Veeam a zvyšuje efektivitu.
 • Zálohování objektových úložišť posiluje schopnost zotavení díky výkonným možnostem granulární obnovy pro lokální nebo cloudová objektová úložiště, která jsou zajištěna mimořádně odolnou neměnnou zálohou.
 • Rozšíření úloh v cloudu o ochranu Amazon S3, Amazon DynamoDB, Azure Blob, virtuálních sítí Azure a Google Cloud Spanner.
 • Automatizované ověřování obnovy cloudu šetří čas díky automatizaci manuálních úkonů po obnově, které jsou nutné při obnově lokálních úloh do Microsoft Azure.
 • Veeam App for ServiceNow nabízí otevřenou integraci využívající postupy ServiceNow ke sledování úloh zálohování, relací a bodů obnovení na připraveném ovládacím panelu s funkcí automatického vytváření incidentů.
 • Nový plug-in pro IBM DB2 a podpora pro Linux a SAP HANA na IBM Power odstraňuje potřebu více zálohovacích řešení v datovém centru IBM.
 • Podpora pásek IBM 3592 „Jaguar“ snižuje náklady, aniž by byla ohrožena bezpečnost, díky kombinaci řešení Veeam na izolovanou ochranu dat a levného úložiště na podnikové úrovni.
 • Rozšířené podnikové možnosti s podporou velkých svazků na NetApp ONTAP FlexGroups, okamžitým obnovením pro PostgreSQL a integrací s nativní neměnností záloh na úložištích EMC Data Domain a HPE StoreOnce Catalyst Copy.

„Kybernetická kriminalita je pro zločince, kteří jsou stále chytřejší a jejich útoky sofistikovanější, stále velmi výnosným podnikáním,“ řekl Phil Goodwin, viceprezident pro výzkum ve společnosti IDC. „To zvyšuje nároky na dodavatele řešení na zálohování a obnovu, kteří nyní musí poskytovat celou řadu funkcí pro zotavení po kybernetických útocích. Zahrnuje to bezpečnostní funkce, které umožňují napadeným společnostem odhalit a zastavit útok už v jeho počátku. Nové funkce oznámené společností Veeam nabízí významné vylepšení možností kybernetické ochrany. Vestavěný nástroj na detekci malwaru s umělou inteligencí, centrum hrozeb a řešení nulové důvěry jsou dalším důkazem trvalého úsilí společnosti Veeam o zajištění bezpečnosti prostředí zákazníků i rychlé obnovy v případě napadení.

 

Dostupnost

Aktualizace Veeam Data Platform 23H2 je ihned k dispozici. Další informace jsou k dispozici na adrese https://www.veeam.com.

Již byla otevřena registrace na 10. ročník akce VeeamON, která se koná od 3. do 5. června 2024 v hotelu Diplomat Resort ve Fort Lauderdale na Floridě. V rámci 10. výročí akce získají první registrovaní časově omezenou slevu: https://www.veeam.com/veeamon.