Kyocera díky „Zeleným oponám“ snižuje spotřebu energie ve všech 27 pobočkách

Kyocera Document Solutions Europe je jednou z divizí, která v době stoupajících letních teplot využívá inovativní strategii „Green Curtains“ (Zelených opon) společnosti Kyocera Corporation. Cílem je snížit spotřebu energie klimatizací v kancelářích a výrobních zařízeních a zároveň také pomoci snižovat emise CO2.

Cílem myšlenky „Zelených opon“ je udržet budovy v chladu snížením jejich vystavení přímému slunečnímu záření. Na vnějším povrchu oken a sítích umístěných kolem se pěstují rostliny. Blokují tak přirozené sluneční světlo a poskytují větší stín. Rostliny dokáží snížit teplotu uvnitř až o dva stupně Celsia, čímž se sníží potřeba zaměstnanců spouštět klimatizaci a následně tak i spotřeba energie.

Pouze jeden metr čtvereční zelené opony stačí k neutralizaci 3,4 kilogramů CO2 každý rok, což znamená, že Kyocera s téměř 2 900 m2 zelených opon absorbuje ročně téměř 10 000 kg CO2. Pokud spočítáme výhody tohoto opatření, které funguje od roku 2007, celkové množství neutralizovaného CO2 překračuje 100 000 kg.

Tato ekologická iniciativa, která plní také funkci estetickou, má pro společnost i praktický účel. Mezi rostlinami a stromy lze pěstovat ovoce a zeleninu, které se pak využijí v podnikových jídelnách nebo se rozdají zaměstnancům.

Kyocera, která v současnosti sídlí na 27 různých místech - od továren po kancelářské budovy - poskytuje svým zaměstnancům také sazenice, aby mohli doma pěstovat své vlastní „zelené opony“. Tím dodržuje trvalý závazek společnosti podporovat udržitelnost jako klíčovou součást její filozofie.

Filozofie zakladatele společnosti Kyocera Kazua Inamoriho se řídí heslem „dělat správné věci jako lidská bytost“ a „sloužit většímu prospěchu lidstva a světa“. Tyto pojmy diktují cíle a strategie organizace již od jejího založení.

Cílem Kyocera Document Solutions v Evropě je v souladu s odkazem zakladatele Inamoriho snížení spotřeby energie. Například nedávné uvedení tiskáren ECOSYS P3145dn, ECOSYS P3150dn a ECOSYS P3155dn rozšířilo řadu zařízení ECOSYS. Tato řada produktů je od svého vzniku navržena s ohledem na životní prostředí a zajišťuje tak společnostem splnění jejích tiskových a dokumentových potřeb co nejekologičtějším způsobem.

Tags: