Byznys ERP pomáhá plnit výrobní termíny v Astro Kovo

logo-jkr-webSpolečnost Astro Kovo Plzeň, zabývající se zakázkovou výrobou rotačních součástí, se kvůli efektivnějšímu plánování výroby s ohledem na plnění požadovaných termínů rozhodla nasadit informační systém Byznys ERP včetně modulu Výroba. Projekt realizovala společnost Fugasoft, implementační partner J.K.R.

Specializací firmy Astro Kovo Plzeň je zakázková sériová a malosériová výroba drobných, převážně rotačních, součástí při použití technologie soustružení železných a neželezných kovů, a plastů výkonnými řeznými nástroji podle dokumentace dodané zákazníkem. Výroba probíhá na vysoce moderních CNC obráběcích centrech vybavených poháněnými jednotkami, která jsou schopná provádět vrtací i jednoduché frézovací operace.

Pro řízení výroby v Astro Kovo Plzeň navrhli konzultanti standardní nasazení modulu Výroba s menšími programovými úpravami. Jednalo se hlavně o importy materiálů a polotovarů do kusovníku, doplnění formulářů o odkazy na externí dokumenty, a o úpravy tiskových sestav Výrobních průvodek ve třech variantách pro různé typy výrobků a polotovarů Objednávky kooperací. Dále došlo k nasazení výrobních terminálů IT-WATT s dotykovými obrazovkami pro zadávání výkonů pracovníků ve výrobě. Po předání výrobního modulu do běžného provozu proběhlo ještě dolaďování nastavení řídicích parametrů tak, aby nasazení informačního systému splnilo očekávání a napomohlo ke zvyšování produktivity práce i kvality výrobků.

„Nasazením modulu Výroba informačního systému Byznys ERP se nám podařilo zprůhlednit toky materiálu a efektivně snížit skladové zásoby. Hlavním přínosem je pro nás plné převedení vlastní výroby do systému Byznys ERP, kde máme okamžitý přehled o průběhu aktuálních zakázek a v neposlední řadě vidíme také vytíženost jednotlivých pracovišť. Tyto informace nám umožňují efektivněji plánovat výrobu s ohledem na plnění požadovaných termínů dodání,“ uvádí k implementaci Libor Hamouz, ředitel výroby ve společnosti Astro Kovo Plzeň.

O společnosti Astro Kovo Plzeň
Společnost Astro Kovo Plzeň realizuje zakázkovou sériovou a malosériovou výrobu převážně rotačních součástí při použití technologie soustružení železných a neželezných kovů, a plastů výkonnými řeznými nástroji podle dokumentace dodané zákaznkem. Vyrábí na vysoce moderních CNC obráběcích centrech. Orientuje se na zakázky jak pro české, tak i zahraniční společnosti. Bližší informace naleznete na www.astro-kovo.cz.

O společnosti Fugasoft
Společnost Fugasoft specializující se na dodávku a zavádění IT systémů v oblasti sledování a řízení výroby byla založena v roce 1991. Od roku 2001 ve spolupráci se společností J.K.R. vyvíjí a komplexně implementuje, včetně dodávky HW, vysoce spolehlivý typový modul Výroba plně integrovaný do systému Byznys ERP. Mimo již tradiční oblast strojírenské a elektrotechnické výroby, realizuje Fugasoft instalace také ve firmách z oblasti stavebnictví, slévárenství či dřevovýroby. Více na www.fugasoft.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.